Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az fura, ha engem Rétság vagy...

Az fura, ha engem Rétság vagy Fehérgyarmat sokkal jobban érdekel, mint a Balaton, Milánó vagy Prága?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenkinek vannak ismerősei, akik bizonyos időközönként utazgatnak és teleposztolják a közösségi médiát. Jellemzően (legalábbis az én ismerőseim) mainstream helyeket látogatnak, akár külföldön, akár belföldön.


Engem taszít ez és sokkal szívesebben utazom olyan helyekre, ahol az átlag szerint "nincs mit csinálni meg megnézni". Most nyáron épp a példaként hozott Fehérgyarmaton töltöttem szűk egy hetet, töviről hegyire bejártam a várost, megismerkedtem az ottani éttermekkel, vásároltam pálinkát a helyi termelőktől, busszal és vonattal felfedeztem a tágabb környezetet.


De ez nem egyedi eset volt, sokszor volt már hasonló, és amikor másoknak mesélem, szinte hülyének néznek, de minimum meglepődnek. Ez tényleg ennyire különös dolog?


okt. 6. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Egy kicsit, de akadnak ilyen emberek rajtad kívül is.
okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Igen. Az fura, ha olyan dolgok miatt utazol többszáz km-t és töltesz el napokat, amilyet kb. a szomszéd faluban is láthatnál.
okt. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
75%
Apu fehérgyarmati! ❤
okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fura, mert sok kulturális antropológus, néprajzos és szociológus kollégám van, akik mennek terepre, falukutatásra. Odamennek gyakran több napra, helyiekkel csinálnak interjúkat, stb.
okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Szabolcs annyira mas mint az orszag tobbi resze hogy mindig szivesen megyek arra. Legkozelebb gergelyiugornyara menj meg a nagy bukohoz. Csodakat fogsz latni.
okt. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Vagy csak megideologizálod. Menj el külföldre, tapasztald meg, kerüld a mainstream helyeket, kommunikálj kézzel-lábbal, de praktikusan latinul, akarom mondani angolul és ha ezekután azt mondod, hogy mit neked a világ minden csodája, ide nekem Rétságot, akkor fura leszel, de nem kötelező átlagosnak lenni. Vannak a furák között szórakoztató, szeretetre méltó, érzékeny emberek.

Ha észreveszed a szépséget, a környezezed rejtett részleteiben is, az inkább tiszteletre méltó, mint fura dolog

okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!