Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milánó? Voltál már? Hogy...

Milánó? Voltál már? Hogy tetszett? Mit gondolsz a városról? Mi jut eszedbe róla először?

Figyelt kérdés
szept. 16. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltam és tetszett. Tény, hogy nem tipikusan olasz hangulatú, ne arra számíts. Viszont nekem nagyon tetszettek például a kapualjak: majdnem minden lakóházak iszonyú elegáns, márványos bejárata van belülről. Meg azok az ősrégi villamosok is élményszámba mennék. Ha meg "igazi olasz" élményre vágyik az ember, átugorhat Bergamóba, ami közel van és csodálatos. :)
szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltam. Nem tett rám mély benyomást. Nem adja vissza azt az igazi itáliai hangulatot, de egy hosszú hétvégét mindenképp megér. A kaja nagyon jó ott is. A környékre érdemes kirándulásokat tenni: Como, Bergamo, Torino…stb.
szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltam, egy napos programnak jó. A dóm határozottan megmaradt bennem. A többi annyira nem. Meg a sok jólöltözött olaszra emlékszem még.
tegnapelőtt 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Voltam. Nem volt rossz, de nekem nem adta vissza azt az igazi olasz hangulatot, és szebb városban is jártam már. Ettől függetlenül azért persze szép volt, és a kaja is pazar.
tegnapelőtt 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam, de csak egy napot.

A Dóm és a Santa Maria delle Grazie-bazilika tett rám komolyabb hatást. Utóbbi kolostorának étkezőhelyiségében van Leonardo Utolsó vacsorája.

A lombardiai építészet amúgy érdekes, más mint Itália többi részén.

tegnapelőtt 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a román tinilány zsebes bandák jutnak róla az eszembe. Az összes videómegosztó is tele van velük.
tegnapelőtt 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3 napot voltunk, annyi bőőőven elég rá. Ahogy a többiek is írják, nem olyan mint egy tipik olasz város, nem olyan hangulatos. No meg nem hiába mondják hogy a divat fővárosa vagy mi, akit ilyen szemmel érdekel meg millió vannak bevásárolni Gucciból meg Armaniból, annak biztos érdekes. Én már-már feszélyezve éresztem magam a sima tescos pólómban.

Viszont a Dóm meg a Scala nagyon szép, az Utolsó vacsora festmény pedig szerintem egy "mindenképpen látni kell az életben" dolog (mint pl a Colosseum vagy az Akropolisz).

tegnap 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!