Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Letudnátok írni kérlek a...

Letudnátok írni kérlek a tapasztalatotokat? Olaszországba utazás busszal.. A határokon ellenőrzik a csomagokat(Szlovén is)? Illetve olyan előfordulhat, hogy átmozotnak, vagy kipakoltatják a zsebeimet?

Figyelt kérdés

aug. 24. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az Unióból Unióba utazni olyan, mint a szomszéd városba. Sehol senki nem motoz (ez az elmúlt 50 évben sem volt, kivéve a bűntények eseten, olyankor most is). Sőt, jellemzően senki sem ellenőriz semmit.
aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Tavaly Görögországban voltunk, és ugye a Szerbek és az Észak-Macedónok nem EUS tagállamok, így ott jobban leálltak "szarakodni", bár ilyen csomagellenőrzés ott sem volt! Viszont hallottam, hogy szúrópróba szerűen előfordulhat, hogy 2-3 csomagot átfésülnek!
aug. 24. 22:26
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A schengeni övezetet nem fogod elhagyni, tehát valószínűleg észre sem fogod venni, hogy átléptétek a határt.
aug. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A le tudnátok irni 3 szó.

Egyébként pedig tényleg semmi extra a buszos út, csak arra figyelj, hogy tyúkszem ne nőjjön a valgadra a sok üléstől.

Egyébként tényleg nem értem azokat a hibbantakat, akik 2024-ben a 4-6000 forintos repülőjegyek korában a drága, unalmas, lassú és lepukkant bsuzt választják egy EU-n belüli úthoz...

aug. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4. a kötekedésedet... senki nem kérdezte, hogy melyikkel kényelmesebb az utazás, és gyorsabb.. jó oka van, hogy busszal megyünk.. Ennyi örömöd legyen az életben, tipikus megkeseredett magyar. :D
aug. 25. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Én elég sokat buszoztam egy időben Európában - Olaszországban is voltam párszor busszal. Az EU területén csak Angliánál találkoztam határ ellenőrzéssel, már akkor is, amikor még EU tagok voltak. Ők nem csak útlevelet vizsgáltak, hanem a csomagokat is. Akár komppal, akár a Csalagúton ment át a busz. Csak a vizsgálat helye volt eltérő. A Brexit óta csak repülővel voltam, az nem sokat változott, szerintem a busznál sem, hiszen már a Brexit előtt is ugyanúgy ellenőriztek, mintha nem lennének EU tagok (mivel az EU-nak tagjai voltak, de Schengennek nem).


Svájcban busszal nem voltam, csak vonattal és az se ma volt. Ott a csomagokat nem nézték, de a határon volt útlevél ellenőrzés. Svájc ugye nem EU tag, de a Schengeni egyezménybe beléptek.


Bulgaria, Horvátország, Ciprus, Írország és Románia nem tagjai Schengennek, ott van határ ellenőrzés.

aug. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
uhh... 6. Angliába tényleg 50+óra az út? gondolom azért az már tényleg kimerítő lehetett.. most Olaszba 16 volt de tavaly Görögbe 26.
szept. 1. 15:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy csak 27 óra körül volt Budapest-London busszal, de már régen volt.
szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem a fodrászom lánya volt Londonba busszal, de nekem 50óra felett mondott... most megnéztem 40 órát ír! Gondolom a megállásokkal meg mindennel együtt reális az 50!
szept. 2. 09:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Megkerestem egy jegyet. EuroLines volt a szolgáltató. Egyik nap 15:30-kor indult a busz Budapestről, másnap 17:45-kor érkezett meg Londonba. (Helyi idő szerint, szóval -1 óra időzóna eltérés az érkezés időpontjánál).

Útvonal: Magyarország, Ausztria, Belgium, Franciaország, Nagybritannia.


Két sofőrrel ment a busz, egyik menet közben aludt, valahol cseréltek és ment tovább. Kb. 3 óránként csak egy pisi szünetre álltak meg, amíg ébren voltak az utasok. Éjszaka valószínűleg még ritkábban, hiszen mindenki aludt, meg a legtöbb hely is zárva van éjjel.

Az angol határon volt egy komolyabb ellenőrzés, meg a hajóra/vonatra állás vett igénybe némi időt és az indulást kivárni, amúgy folyamatosan nyomták.

szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!