Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kiskorúként utazhatok egyedül...

Kiskorúként utazhatok egyedül külföldre?

Figyelt kérdés
Meghívott magukhoz anya nővére egy hétre. Én szívesen elmennék, de mivel külföldön, nevezetesen Norvégiában ment férjhez, ezért nem tudom, hogy utazhatok e. Azt tudom, hogy bár Norvégia nem Európai Unió tag, nem kell útlevél, de azt nem, hogy egyedül is felszállhatok e a repülőre, vagy kell e felnőtt kísérő. Szívesen elmennék de sajnos szinte semmit se találok.

júl. 25. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Megoldható, pont Norvégiába mentem ki egyedül 14-5 éves koromban a kishúgommal, lehet csak egy szülői beleegyező nyilatkozat kell, bár nálunk az sem volt.
júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos alapvetően kérdés, melyik légitársaságok mennél, mi az ő szabályuk. Szülői beleegyezése nyilatkozat kell hoyg legyen nálad.
júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt apa meg tudja írni? Még nem tudom melyikkel megyek, a napokban utána nézek.
júl. 25. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvaltak a szuleid? Ha igen, akkor az a szulo kell hogy megirja, akinél elhelyeztek, plusz kell egy másolat a bírósági ítéletről is, ami igazolja, hoyg annál a szülőnel vagy elhelyezve. Ha együtt élnek, akkor mindkettejük aláírása kell.
júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem elváltak. Anya sajnos két éve meghalt.
júl. 26. 06:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Oh. Részvétem. Akkor a halotti anyakönyvi kivonat másolatát vidd a nyilatkozat mellé. Simán lehet, hoyg senki nem kéri, de ha mégis és nincs, akkor vissza fordítanak.
júl. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
júl. 26. 07:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!