Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyar szállás külföldön?

Magyar szállás külföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan szállást keresünk,ami külföldön van tengerhez közel (pl.horvatország,görögország) és ott helyben beszélnek magyarul vagy magyar tulajdonosok!

jún. 25. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Mehet a piros gomb, mert nem a kérdésre válaszolók, de már egy ideje külföldön élek, és mindig meglepődök, hogy a magyarok az egyetlen olyan európai nemzet akik nem hajlandóak megtanulni legalább angolul.


Őszintén remélem, hogy nem találtok.

jún. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is aspirálok egy pirosra. Nem vagyok rá büszke, de 67 év alatt nem sikerült megtanulnom egyetlen nyelvet sem tisztességesen. És ezt tessék szó szerint érteni.

De utazásaim során csak egyszer kerültem nehéz helyzetbe emiatt, amikor egyszerre romlott el az autóm és telefonom. Ám még akkor is sikerült megoldanom a helyzetet.

Annyit meg szoktam tenni, hogy a célország nyelvén bebiflázok pár dolgot. Pl. köszönni. El tudom mondani, hogy ki vagyok, szobát foglaltam stb.

Sem Szlovéniában, sem az osztrákoknál, sem Németországban, Szlovákiában, Lengyelországban vagy Korzikán nem okozott megoldhatatlan nehézséget.

Nem csak a nyelveket nem beszélek, de hihetetlenül önhálótlan is vagyok. Mégis egyszer, amikor lekéstem a Bajorországba tartó csoport buszát, kimentem menetrend szerinti járattal, és el voltam egy hétig.

Szlovéniában húsz percig beszélgettünk a szállásadóval. Angolul beszélt, és mindent értettem, sőt néha közbe is tudtam szólni.


Nem kell büszkének lenni arra, hogy nem beszélünk nyelveket, de én nem keresem igazán az olyan helyeket, ahol tudnak magyarul.

jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
25%
Skopelos! Matus Anikó, Ildikó. Fent vannak a FBn. Autókölcsönzőjük és apartmanjaik is vannak. A repülőjegytől kezdve mindent is intéznek. Nagyon kedvesek! Skopelosról annyit, hogy itt forgatták a Mamma Mia-t. Kicsi görög sziget, nagyon barátságos és nem mellesleg gyönyörű a partja és kellemes stranjai vannak. Nézz körül. Csak ajánlani tudom.
jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Mit számít, hogy magyar? Létezik már google fordító... Aki erre sem képes azt csak sajnálni tudom... Akkor máshova nem is mentek el a világban, csak ha van magyar szállásadó??
jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk olyan kicsi a vilag, hogy mi mikor kulfoldre költöztűnk, a recepcios, a munkaközvetitő, a taxis, az autoszerelo, a gazda kozeli haverja, stb, mind magyarokba botlottunk, ugy hogy csak a taxis volt elore megbeszélve. Es nem a magyar határ mellé mentünk.
jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor összedobtuk a tanittatásotokra a pénzt, azt azért tettük, hogy okosabbak legyetek, ráadásul tanuljatok nyelveket.

Úgy látszik, elszunyókáltad a tanittatásodra szánt időt, pedig rengeteg értelmes dologra mehetett volna az a pénz.

Ilyenkor jön az, hogy mivel hülye maradtál, menjél csak a balatonra és ne itt kuncsorogjál.

jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ajánlanám a FB csoportokat, ( pl Hello Horvátország, Horvátország szállás) rengeteg magyar szállásadó van aki ezzel foglalkozik.
jún. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Akármikor voltam Horvátországban nyaralni sosem tudtak a szállásadók még angolul se. Volt aki németül tudott, volt aki csak horvátul és maximum alap szinten beszélték az angolt. Mégis mindig megértettük magunkat. Volt hogy a fordítóhoz nyúltunk. Sőt néha még jobb is ha a szállásadók is csak úgy ahogy tudnak angolul, könnyebb megérteni számomra a tanult angolt mint aki onnan származik. Ha van minimális angol tudásod hidd el el tudnál boldogulni + ahogy írták előttem hasznos lehet pár mondatat megtanulni az adott nyelven is. De ha nagyon ragaszkodsz a magyarhoz akkor ahogyan előttem is írták Facebook csoportokat keresd fel, sok magyarok által működtetett szálláshely van már.
jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok ismerosom van aki nem beszél angolul és mégis utazik külföldre. Aki kisvárosban lakik annak semmi szüksége nincs a hétköznapi életben az angol nyelvre mert nincsenek turistak, csak 1-2 német nyugdíjas. Én sem beszéltem angolul amieddig ki nem költöztem külföldre.


Vannak szallashelyek ahol nem is kell beszelni senkivel. A leirasban meg van adva hogy hogyan kell bejutni, azt leforditod es ott egy kod is amivel nyilik az ajto.

júl. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!