Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » HOgyan tervezitek meg a...

SelamatPagi kérdése:

HOgyan tervezitek meg a külföldi utazásokat magatoknak?

Figyelt kérdés

Magamnak szeretnék utazást szervezni külföldre, de még soha sem csináltam ilyet. Azt sem tudom, hogyan fogjak hozzá...

Hogy szoktátok intézni ezeket?

Foglaltok egy hotelt aztán repjegy és go?

Mire kell figyelni?

Tudtok mondani olyan oldalakat vagy információt, hogy hol találok olcsó repjegyet vagy szállást? Vagy egyedül a booking van?



márc. 25. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Utazómajom oldalán nézz szét esetleg.Ha magánszállást szeretnél akkor Airbnb-n.
márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont így. A repjeggyel kezdem, mert ott kevesebb a lehetőség, és ugye egy nap ide vagy oda jelenthet nagyobb különbséget árban. Mi utazunk sokat kocsival is, az kevésbé kötött ilyen szempontból (de akkor úgy kell szállást keresni hogy legyen parkolás, illetve nézni kell mik a behajtási szabályok az országba és a városba pl Strassbourg). Repjegyet skyscanneren nézünk és a légitársaság oldalán vesszük meg. Szállást mindig a bookingon foglalok, autóbérlés változó de mindig biztosítással. Igazából ennyi, nem bonyolult. Ha nagyon turistás hely, akkor meg kell nézni, hogy nem kell-e előre megvenni a jegyet pl Van Gogh múzeum, de van még sok ilyen.

Nézni kell még azt is, hogy mikor lehet elfoglalni a szállást, ha késő esti gép van csak, akkor 0-24 recepció kell vagy előre lebeszélni az érkezést.

márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Repjegyet google flighton nézem, ha nem hirtelen ötlet az utazás, akkor előtte figyelem egy pár napig, hétig hogy mi számít kedvező árnak. Aztán a légitársaság oldalán veszem meg. Utána rögtön szállásfoglalás. Én szeretek AirBNB-zni, de ha a lokáció a lényeg, akkor Booking.

Érdemes előzőleg olvasgatni, videókat nézni, jó tippeket lehet kapni. És igen, van, ahova érdemes előre foglalni belépőjegyet, a British Museumtól kezdve a Sagrada Familiáig.

márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint a belföldit.

Eldöntöm, hogy hova szeretnék menni és kb. mennyi időre. Nézek szállást és lefoglalom. Aztán megyek (repülőjeggyel kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni, mert autóval szoktam menni).

márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót tudok mondani én is mint a többi válaszoló.


Először ugye kitalálom, hogy hova szeretnék menni. Amint ez megvan, elkezdek utána olvasgatni a dolgoknak, pl beutazási szabályok, különleges törvények, más túristák mennyit költöttek kint stb. Általában a végére már az is ki szokott bennem alakulni, hogy kb miket akarok megnézni.


Utána elkezdem megvenni a repülőjegyet (ha kell). Ilyenkor simán tudom nézni akár hónapokig is, de általában 2-3 héten belül megveszem ha találok jó áron. Ilyenkor érdemes rugalmasnak lenni, mert olcsóbban ki tudod hozni ha képes vagy az lenni. Én diák vagyok, ezzel nekem nem volt még szerencsére gondom.


Megvan a repjegy, az indulási dátum, a következő dolog a szállás.


Én nem szeretek nagy terveket csinálni. Vannak olyanok, akik minden percet megterveznek én szoktam néha üres járatokat csinálni, pl egy-két nap a városban ahova nincs tervem még, majd akkor eldöntöm. Ilyenkor ugye a szállás már megvan, de szoktam olyat is csinálni, hogy a szállást sem tudom még mire odarepülők, majd aznap este eldől. Szóval eldöntöm, hogy hol akarok aludni és hol nem, aztán elkezdek szállásokat nézni. Elsődlegesen Booking-on és AirBnB-n nézem, de volt már, hogy mást is használtam. Itt sem foglalom le egyből a dolgokat, pár napig nézegetek körbe milyen szállások vannak. Én a legtöbbször a második legolcsóbbat szoktam választani, amúgy is csak aludni megyek, aztán megyek tovább felfedezni a várost.


Megvan a repjegy, a szállás és kivettem a szabit. Utána, (és én ezt amúgy imádom csinálni) elkezdek google maps-on egy letölthető térképet csinálni azokról a dolgokról amik érdekhetnek az adott országban. Megnézem ezeken a helyeken, hogy kell-e előre jegyet foglalni, mert ha érdekel akkor már egyből megcsinálom. Amint kész van a térkép is, bekapolok és uccú neki.

márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Wow köszönöm a sok pozitív valaszt. Elég kielégítő volt!

Még nem voltam külföldön ezért idén nyaron mindenképpen megyek :)

márc. 25. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha van bármi kérdésed írj nyugodtan
márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdemes olvasgatni utazómajom posztjait is, meg okosutast (meg biztos vannak mások is). Utazómajom nem csak általános tippeket oszt meg, hanem konkrét utakat, sokszor repülővel, szállással, mindennel együtt. Ezekről fontos tudni, hogy mivel egy nagy forgalmú oldal megosztja a kedvező ajánlatot és egy csomóan lecsapnak rá, ezért rögtön fel is verik az árát és sokadikként már messze nem annyiba fog neked kerülni.


A repjegyet általában olcsóbb a légitársaság saját weboldalán megvenni, mint bárhol máshol. Keresésre jobb némelyik oldal, illetve összetettebb átszállásos utaknál lehet egyszerűbb a közvetítő oldalakon intézni (leginkább, hogy minden járatod egy foglalás alatt tudjon futni). Egyszerű, átszállás nélküli fapados A-ból B-be útnál ennek nincs jelentősége, csak az árnak, az meg jobb lesz a légitársaság oldalán.


A légitársaságok is, meg a szállodák is egyre inkább dinamikusan áraznak. Ha kevés a foglalás egy időpontra, akkor olcsóbb, ha többen akarnak utazni egy időszakban, akkor magasabb az ár. Plussz a saját korábbi szezonális statisztikáikat is ismerik, így tudják, hogy ünnepek, fesztiválok, iskolaszünet, stb hogyan növelik a forgalmat, ezért akár eleve magasabb árakról indulnak, mert tudják, hogy drágán is el fog kelni minden, így felesleges olcsóbb ajánlattal csalogatni az embereket.


Van ahol jóval előbb megvéve olcsóbb, van ahova utolsó pillanatban, van ahol a kettő között, vagy bármi egyéb megoldás működik jobban.


Minél többet nézelődsz egy adott úticél iránt különböző időpontkban, az időpont előtt jóval és ahhoz közelebb is, annál nagyobb az esélye, hogy sikerül kiismerned, hogyan változik és mikor a legkedvezőbbek oda a jegyárak.


Ahogy írták, könnyebb úgy foglalni, hogy nem vagy beszorítva konkrét napokra, így ha pár nappal, vagy akár hetekkel korábban is találsz jóval kedvezőbb jegyet, akkor tudod azt választani.


Érdemes megismerni az úticélod szezonalitásait, pl. mikor milyen az időjárás. Utazómajmos ajánlatoknál rendszeresen előkerül panaszként, hogy hiába van relatíve olcsón a szállás, meg a repjegy, ha trópuson olyankor monszun van, északi országokban meg szinte végtelen az éjszaka, fel se jön a nap. Na meg a különféle ünnepek, fesztiválok, futóversenyek hogyan érintik a tervezett programjaidat, nyitva vannak-e a boltok, járnak-e a járatok, vannak-e elterelések, stb.


A csomagolást gondold át alaposan. Rövidebb időre kevesebb cucc, kisebb, könnyebb poggyász is elég. Sokkal olcsóbb a jegy, ha felesleges dolgok szállításáért nem fizetsz.

Fapados társaságoknál csak egy kis hátizsákot engednek fel ingyen, a nagyobb csomagokért külön fizetsz, nem is keveset. Általában van egy priority (elsőbbségi beszállás) opció, azért nem kell annyira sokat fizetni és azzal felvihetsz a kis kézipoggyász mellé egy normál méretű kézipoggyászt is.

Van, akinek/ahova/amennyi időre elég a kicsi is, másnak a kettő együtt hosszabb időre is. Arra figyelj, hogy mostanában nem a priorityt ajánlják fel először foglalásnál, hanem egy hasonló, de drágább opciót, hogy feladott poggyászt is vihetsz. Ezt ne kérd, lépj tovább a foglalásban és később fogja felajánlani a priortiy-t.


Legdrágább ha feladott poggyászt is viszel.Ez nagyon meg tudja drágítani az út árát. Inkább szanálj a csomagból mindent, ami nem szükséges!

márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lefoglalod a repjegyet es utana keresel csak szallast. Google flights-on megnezed hogy melyik napok az olcsobbak ha rugalmas vagy es hogy milyen idopontban indul es erkezik, van e atszallas.

Pl egy videkinek korai budapesti indulas nem jo mert hajnalban kell kelni es nem mindenki tudja megoldani hajnalban a feljutast. Viszont maximalizalni tudod a nyaralast ha koran mesz es este jossz haza.



A szallasok megadjak hogy hany oratol lehet elfoglalni, pl delutan 3tol van check-in, szoval ha del korul szall le a geped akkor lesz egy kis idod mire elfoglalod a szallast. Ez attol is fugg milyen messze van a reptertol. A szallas foglalasnal vedd figyelembe hogy mennyire jol megkozelitheto. Ami jo helyen van az ertelemszeruen dragabb. Ha csak aludni mesz vissza a szallasra akkor igazabol nem annyira fontos hogy a belvarosban legyen vagy kozel a tengerparthoz.

Ha airbnb-be mesz az azert jobb mert van konyha, szoval ha jo helyen van a szallas akkor a varosnezes kozben beugrasz egy boltba valami mirelit kajaert peldaul es a szallason megcsinalod. Ha a szallas messze van a latnivaloktol akkor meg valoszinuleg a varosban oldod meg ugyis az etkezest.



En arra is figyelek a szallas foglalasnal hogy lehetoleg ne a getto kornyeken legyen. Egyszer megszivtam egy olcso szallassal mert kiderult hogy a varos fizet nekik hogy a hajlektalanokat elszallasoljak, szoval nem volt kedvem hajlektalanok koze menni, igy kerestem masikat es azt a kis penzt meg elbuktam mert mar ki volt addigra fizetve. Ertekeleseket nezd, nezd meg mennyire jol megkozelitheto, ha berelsz autot akkor mennyiert tudsz ott parkolni, stb.

ápr. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!