Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek is sokkal nehezebb...

Szerintetek is sokkal nehezebb lett az utazás, mint Covid idején vagy azelőtt?

Figyelt kérdés
Régebben, ha kedvem szottyant, kiugrottam Milanoba, Romaba 3-4000 Ft-ért. Ma már ez ritkaság számba megy. Pláne ha az ember csaj egy napot akar ott lenni, szállás nélkül. Szinte lehetetlen, annyira draga lett: szállás, közlekedés. Simán elmegy egy ilyen kiruccanásra is 100 ezer Forint, kinek van annyi félretett pénze minden hónapban? Vagy ti hogy érzitek? Covid előtt minden évszakban utaztam. Most már csak max 2x háromszor. Szerintetek javulni fog a helyzet valamikor?

márc. 10. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Javulni??? Ez romlani fog, 400 feletti EUR-al aligha lesz javulas.
márc. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nehezebb, javulni szerintem sem fog.
márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Nehezebb nemigen, viszont sajnos tényleg drágább.
márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Drágább lett, nem nehezebb.


Ennek egyik oka a gyenge forint illetve a nemzetközi szinten magas infláció. A másik a repülésre kivetett mindenféle adók.

márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Drágább lett de minden drágább. Keresni kell jobb melót aztán az a 30-40 ezer annyira sem fog megkottyanni mint covid előtt az 5-6 ezer.
márc. 11. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fentebb leírtakon kívül, szerintem a személyzet is a COVID miatti elbocsátások miatt továbbra is kevesebb, mint korábban.


Illetve én úgy látom, egyre többen utaznak, így értelemszerűen már a legtöbb esetben nem kell "olcsón adni" a repjegyeket, ha így is teltházzal mennek a gépek.

márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Nehezebb mint covid alatt?


Emberhez nem méltó volt amit akkor leműveltek az utasokkal

márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból könnyebb, mint a Covid alatt, hiszen voltak olyan időszakok, amikor egyes országok teljesen le voltak zárva, az USA például több, mint másfél évig. Oltások felvételére és igazolására voltál kényszerülve, maszkot kellett viselni, nem volt a szállodákban reggeli, és még sorolhatnám...

A légiközlekedés radikális leállása miatt tömegesen hagyták el a munkavállalók az ágazatot és sokan nem tértek vissza az újranyitás után, nehéz volt innen-onnan pótolni őket. Ha Bécsből indulsz egy csomó pultnál ázsiai és arab hölgyek csekkolnak be téged, de Ferihegyen is találkoztam check-innél magyarul nem is beszélő (albán) munkatársnővel. Pilóták, földi kiszolgálók pozíciói is csak lassan telítődnek újra.

Aztán jött a háború, amely energiaválságot okozott, ami könnyen belátható, hogy nem segített visszatérni az olcsó utazáshoz.

Ha arra gondoltál, hogy drágább lett az utazás, akkor igazad van. Tényleg minden drágább lett. A Covid előtt még mentünk New Yorkba Austrian Airlines-al 110 ezer forintért és laktunk Manhattanben $200/éjszaka elfogadható szállodában, de ma már ez nem elképzelhető. Ugyanaz a repjegy most majdnem kétszer annyiba kerül. Nekünk magyaroknak nem segít a forint gyengélkedése sem, de a drágulásban számos egyéb tényező is szerepet játszik. Az infláció nálunk rekord magasságokban járt, de a külföldiek is drágábban utaznak, viszont az eleve magasabb bérek miatt talán nem olyan drasztikusan nehezedett a helyzetük, mint nekünk. Például sokat autózom az USA-ban, és a tankolás árából is lehet következtetéseket levonni: a Covid előtt simán tankoltam $1.75-ért, de ugyanott most már $3-4 körül van egy gallon. Kaliforniában meg $5-6. Most mindegy, hogy átszámítva mennyi (kb. feleannyi mint itthon) de az arányokat lehet látni. A Krogerben a pénztáros hölgy ugyanúgy támogatólag sopánkodik a "grocery" egekbe szökött árain, mint itthon Évike a Sparban.

Az olcsó szállodák is megdrágultak és a légitársaságok is eldöntötték, hogy ragaszkodnak a magas jegyárakhoz. Minden helyet el tudnak adni az infláció ellenére is. Egyrészt még mindig kapacitáshiánnyal küzdenek, viszont (ha nem is a magyarok) a világ úgy utazik, mintha nem lenne holnap. A Covid után az utazási kedv robbanásszerűen tért vissza a légiközlekedésbe.

Azt sem árt szem előtt tartani, hogy a repülés árait sokkal inkább a globális piac helyzete határozza meg, nem pedig a magyarok fizetőképessége.

Tény, hogy ha a többséghez tartozol, akinek infláció alatt korrigálták a bérét, akkor most nehezebb utazásra költeni

márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!