Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért nem jó Észak-Koreában élni?

József Kálmán kérdése:

Miért nem jó Észak-Koreában élni?

Figyelt kérdés

Bárkit akit eddig megkérdeztem, azt mondták, hogy nem akarnának odaköltözni, de még csak nyaralni sem akarnának ott.

Pedig Észak-Koreában nincs internet, tehát ott nem kéne senkinek sem félnie, hogy Pokemonozás közben autó elé megy és meghal. Internet hiányában nincsenek olyan gondok, mint az internetfüggőség vagy a túlzott felnőttfilm fogyasztás, ami árt a mentális egészségnek. Autókból nincs sok, tehát kevés a légszennyezés és ott nagyon kevés karambol, cserbenhagyásos gázolás és ehhez hasonlók történnek. Ott nincsenek ilyen elterjedt nyugati, környezetszennyező divatok, amikből ráadásul, ha nincs meg valakinek valami, akkor lenézik miatta. Kisebbek a társadalmi külömbségek. Nem hal meg senki túlsúlyba(max ugye Kim Főpufók), mindenki, viszonylag egészségesen táplálkozik. Az alkoholizmus nem nagyon elterjedt. És mivel durván megfigelik a lakosságot, a sok bűnözőtől sem kell félni, mert már mindet elküldték "nyaralni", "nyári táborokba".Nameg a propaganda és a külvilágtól való elzárkózás miatt, senki sem tudja, hogy a többi országban tudnának "jól élni"(már ha annak lehet nevezni ezt a kapitalista rendszerbeli életet) és mind abban a hitben élnek, hogy az ő országuk tökéletes.De az ott lévő rendszer sem teljesen tökéletes, mert szerintem kicsit túlzásba estek a nagy személyi kultusszal és a Kim-ek istenítésével. Ez az ami azért kicsit visszás a rendszerben. Dehát ugye tökéletes ország nincs(és valszeg soha nem is lesz).



jan. 5. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szóval szerinted jó, hogy nincs internet, de mégis feljössz az internetre és kiírod ezt... Amúgy egy amerikai srác is úgy volt, hogy "elmegyek nyaralni" elrakott valami képet Kimről a hotelban és úgy megkínozták érte a munkatáborban, hogy mikor kiadták Amerikának pár hétre rá meghalt.
jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Amúgy egy amerikai srác is úgy volt, hogy "elmegyek nyaralni" elrakott valami képet Kimről a hotelban és úgy megkínozták érte a munkatáborban, hogy mikor kiadták Amerikának pár hétre rá meghalt."

Pont emiatt a túl nagy személyi kultusz miatt nem akarnék odaköltözni, ezt írtam.

jan. 7. 08:15
 13/16 anonim ***** válasza:

12!


Ez nem a személyi kultusz velejárója, hanem inkább a diktatúráé, aminek a csodás hatásait itt isteníted.

A rendszer összes hülyesége együtt jár...

Inkább vágyj egy isten háta mögötti trópusi szigetre, garantáltan nem leszel alkoholista, szexfüggő, elhízott telefonnyomkodó zombi stb., max. elsüllyedsz a szigettel együtt...

jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Életem egyik legnagyobb traumája az Észak Koreában eltöltött egy hónap.

Mai napig nem értem hogyan lehet így élni? Azt hiszem mindent megtapasztaltam amit egy átlag európai emberkének lehetséges abban az országban. Számomra a legfőbb kérdés az volt: miért?

Ma már tudom hogyan és miért alakult így az ottani emberek élete.

Ugyanakkor a természeti adottságai miatt visszamennék.

jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ugyanazért nem jó, amiért szeri ted sem jó, csak én még hozzá tudnék írni jópár egyéb dolgot is. A lényeg az, hogy nem jó hely ott lenni.
jan. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ráadásul az állam gondoskodik arról, hogy visszaszorítsák az obezitást, nem kell magadnak számolni a kalóriákat, ehetsz nyugodtan amennyi a tányérodon van, nem fogsz elhízni
jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!