Milyen turistának tartjátok magatokat?
Szeretek saját magunknak szervezni nyaralást, így szinte kétszer jarok mindenhol, egyszer fejben, egyszer meg ténylegesen :)
Ha egy országon belül egymástól távolabb eső attrakciók is érdekelnek, akkor simán költözünk egyik szállásról a másikra, Mexikóban pl. 8 nap alatt 3 szállásunk volt.
Nagyjából belövöm előre, hogy mire vagyok ott kíváncsi, de egyrészt nem tervezek be mindent órára, de még napokra sem, ha nem muszáj, hogy legyen egy kis mozgásterünk, másrészt nem esek kétségbe, ha valami mégsem jön össze, vagy ott jön be valami jó programötlet, amit be kell szúrni valahová.
A félig aktív nyaralást szeretjúk, legyen benne parton döglés és kirándulás, kulturálódás is, ha van rá lehetőség az adott helyen.
Nagyon szeretem a meleget, a télből nyárba utazások a kedvenceim, de a nyári utakat is szeretem, viszont síelni nem járok :)
Képes vagyok egész évben spórolni azért, hogy a nyaralás alatt tudjam szórni a pénzt :)
Persze nem ész nélkül, például első napokon fel szoktam térképezni a területet, hogy mi hol éri meg jobban (bolt, vendeglátóhelyek, ajándékbolt, szervezett túrák stb.). De azt eszem-iszom, amit megkívánok, megkóstolgatom a helyi specialitásokat, és igyekszem minden programra elmenni, ami tetszik.
Ja, és nem értem azokat, akik minden évben ugyanoda járnak, még a szállásuk is ugyanaz. Én nem tervezek kétszer menni ugyanoda, azaz most született nemrég a kisfiam, vele szívesen visszamennék közelebbi uticélokra, amik bejöttek eddig (mondjuk Ciprus), de ahogy nő majd, tervezek inkább vele is új helyeket kipróbálni, remélem összejön :)
Nekem turistacsoporttal eszem ágában se lenne menni és útikönyv sem volt még életemben a kezemben. Interneten nekem egyszerűbb, gyorsabb, sokkal több információt megtalálok, és az aktuális információkat is megtalálom. Utóbbi alatt azt értem, hogy például egy külföldi turista jön Budapestre, akkor az útikönyvből nem derül ki számára, hogy a Citadella most éppen le van zárva. Ami hátrány, hogy rengeteg a fizetett tartalom. De hát nem a 20 évesen drága bárokban pózoló buta fejű influencerek ajánlásait kell figyelembe venni. Ellenben teszem azt Google térképen az értékelések szerintem jó megközelítési alap, ha sok értékelés van.
Apósom velem ellentétben azt mondja, hogy megért "minket fiatalokat", de ő nem tanult rendesen nyelveket, külföldön szervezkedés neki bonyolult, a rendszerváltásig nem is volt külföldön... Ő ragaszkodik ahhoz, hogy egy utazási iroda elvigye egy magyar csoporttal és ott irányítgassák őket. Ezzel sincs baj.
Jut eszembe, ami még nekem fontos, hogy a kötelező látnivalókon kívül ne menjek a nagyon turistás helyekre. Mint ahogy ha valaki Magyarországra jön, nem ajánlanád neki, hogy a Váci utcában vásárolgasson meg ebédeljen, mert jól lehúzzák, igaz? Az az egyszerű taktikám, hogy adott helyen vannak-e helyiek is. Ha vannak, sőt ha csak azok vannak, akkor jó. Ezt a taktikát természetesen fenntartásokkal érdemes alkalmazni fejletlen országokban, ahol a közbiztonság és infrastruktúra esetleges.
Egy kis ítélkezést érzek a kérdésben, nem tudhatod, hogy kinek mi a háttere, míért van ott, melyik életszakaszban jár.
Mi is régen sporoltunk, olcsobb szálláshelyet kerestunk, autot béreltunk és sokat csavarogtunk az adott helyen, de már inkább a nyugis, tengerparton lazulos kirándulásokat szeretjuk, ugyis egész évben dolgozunk és futunk. 2 tinivel medencés, csuszdás nagy hoteleket választunk, pár fakultatív kirándulásra elmegyunk, angolul nem nagyon tudunk, de sose vártuk el, hogy az árus tudjon magyarul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!