Hogy kell kifogni jó áron repülőt meg szállást ha mindegy hogy mikor utazok meg hogy hova csak olcsó legyen?
Európán belül szeretnél utazni vagy másik kontinensre?
Mi elárazott/indokolatlanul olcsó repjegyekkel jártuk már körbe a fél világot, de ide tényleg kell a rugalmasság (USA-ba pl. 300usd volt a retúr jegy fejenként pár éve, de 5 nap múlva indultunk).
Reddit fórumokat kell bújni meg különböző gyűjtőoldalakon is szoktak posztolni ilyen lehetőségeket. Az fontos, hogy képben legyél hogy teljes áron kb mennyi a jegy, hogy el tudd dönteni hirtelen hogy mennyire jó a deal (nagyon-nagyon hamar el szoktak fogyni a jó ajánlatok, sokat nem lehet rajta vekengeni), másrészt hogy a desztináción mikor van turistaszezon. Pl. Közép-Amerikába hiába 200usd a jegy, ha a hurrikánszezon közepére szól.
Szállásnál szinte mindenhol az airbnb a legolcsóbb, vagy kalandoroknak ott a coachsurfing is. De ez igazából csalóka, ugyanabból az összegből pl. Indiában egy sokcsillagos hotelben lehet megszállni, Hawaii-on meg egy lepukkant airbnb-ben közös fürdőszobahasználattal.
Ez az un. fapados legitarsasagok gyujtohelye: tobbnyire Europaban repulnek. Beirod, hogy hova szeretnel menni es kb hany napra es kiadja a lehetosegeket a legolcsobbtol a legdragabbig. Azt is valaszthatod, hogy barhova a legolcsobb repjegyet mutassa meg neked.
Szallas irant en a booking.com-n nezelodtem: vannak ott is olcsok es a + szemelyes velemenyek nekem szamitanak.
Nekem fontos a szállás garantált minősége, ezért kizárólag a Bookingon keresztül foglalok.
Viszont a repjegyeket folyamatosan kell pásztázni, így jutottam el (retúrjegyekkel) pl. N.Y-ba 65ezer Ft-ért, ill. 84ezerért Miamiba.
Ezekhez viszont nagyon rugalmasan kell viszonyulni és azonnal le kell csapni rá. Nincs rá idő, hogy "még meg kell beszélni az asszonnyal", vagy "adnak-e szabadságot a munkahelyen" stb...
Nem volt a bakancslistámon pl. a Bahamák, de annyira olcsón találtam oda repülő és hajójegyet, hogy nem tudtam kihagyni. :)
Ahogy írták, folyamatosan nézelődni, figyelni kell az árakat és főleg nagyon képbe kerülni, hogy milyen időszakban mennyi szokott lenni a legjobb, legrosszabb ár egy-egy helyre, meg hogy mikor milyen ott az időjárás, érdemes-e oda elutazni.
Ha nem tudod, hogy máskor mennyi szokott lenni az a jegy, akkor nem tudod azt helyesen megítélni, hogy egy 20 ezres jeggyel te épp nagyot szakítasz, mert máskor 40-50 szokott lenni, vagy épp sokkal drágában veszel jegyet, mert máskor is innen szokott indulni, de mindig beesik aztán akár 10e alá is.
Az Utazómajom, Okosutas és minden más hasonló oldal hasznos tipp, de azt fontos észben tartani, hogy a légitársaságok (és egyre inkább a szállás helyek is) dinamikus árazást alkalmaznak.
Akkor csökkentik az árakat, ha kisebb az igény iránta és árcsökkentés nélkül kisebb volna az esélye, hogy megtelik a gép (márpedig akkor költséghatékony az üzemeltetés, ha minél nagyobb a kihasználtság, vagyis a repülőn minden széken ül fizető utas, a szállodában minden ágyon alszik fizető vendég). Ha elkezdenek telni a helyek egy járatra (pláne hirtelen), akkor elkezd emelkedni az ára, mert ha nagy az érdeklődés iránta, akkor magasabb áron is el tudják adni.
Amikor egy nagy forgalmú FB oldal meghirdet egy jobb lehetőséget, ha csak minden 10-100-ik olvasó foglal jegyet, akkor is azt látja a légitársaság foglalási rendszere, hogy az a járat hirtelen sokkal népszerűbb lett, mint korábban volt, tehát érdemes emelni rajta, mert valószínűleg magasabb áron el fognak menni a helyek. Szóval az első néhány/tucat olvasó nem csak jól jár az alacsony árakkal, hanem rögtön ki is nyírja azt az olcsó ajánlatot azzal, hogy miattuk felmegy a jegyek ára.
Attól függően, hogy mennyire sokan foglalnak ilyen járatokra, akár extrém ingadozások is lehetnek. Pont emiatt sokan panaszkodnak is az Utazómajom tippekre, hogy aki nem azonnal a posztoláskor látja, hanem akár néhány óra, vagy méginkább napok múlva, az akár totál más árakat is láthat, mint amiről a hír szól.
A félreárazásokkal is hasonló a helyzet. Mivel ez egy hiba a rendszerben (valamiért lemaradt egy nulla, elírtak egy számot, valamit elfelejtettek bekalkulálni, programozási hiba van a rendszerben, vagy bármi más), amíg csak páran használják ki, nem tűnik fel. Amikor elkezdik sokan befoglalni őket, az feltűnést kelt, hogy itt gyanúsan megnőtt az érdeklődés és a hibát javítani fogják. Na meg ne legyenek illúzióid, azokat a nyilvános, bárki által hozzáférhető csoportokat, amikben az utazók ezeket az infókat meg szokták osztani, ugyanúgy követik a légitársaságok is, hogy a hibáikat minél gyorsabban javítani tudják.
Sőt állítólag egyre gyakrabban előfordul, hogy ha meg is tudtad annyiért venni a rendszertől a jegyet, utólag is van, hogy visszavonják és jelzik, hogy mégsem tudsz annyiért utazni, válthatsz jegyet teljes áron.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!