Hogyan járnak az egyetemisták hétvégente mindenféle országba?
Általában havonta egyszer utazok külföldre csütörtök estétől hétfő délutánig (ideális esetben). Vagy a külföldi barátaimat látogatom meg, vagy pár magyar barátnőmmel utazok Európán belül. A kontinensen belül nagyon olcsón lehet repülőjegyeket és szállásokat (elsősorban diákszállókat) találni, de amikor a kinti barátnőimhez megyek ki, akkor gyakorlatilag csak a repülőt és a programokat kell állnom. Mielőtt valaki belém kötne, ők is szoktak idejönni, szóval kölcsönös dologról van szó.
Óráim kedden, szerdán és csütörtökön vannak, így össze tudok hozni úgy egy utazást, hogy a héten részt tudjak venni az óráimon, illetve az se tragédia, ha egy-két órán nem tudok ott lenni, mert a tanáraim feltöltik az anyagot, illetve a szaktársaimtól is el tudom kérni a jegyzeteket. A gyakorlati óráimból nem lesz vizsga, az ezekre szükséges előadások és esszét nagy részét már megcsináltam, mert már az első héten kiadták, hogy mi lesz majd az elvárt feladat.
Dolgozni pénteken és szombaton (és néha vasárnap) szoktam, mivel diákmunka, nem probléma, ha havonta egy hetet kihagyok, illetve van amikor nagyon meghúzok egy hetet, vagyis csütörtök estétől hétfőig minden nap dolgozok. Ez egyébként olyan munka, ami szorosan kötődik a tanulmányaimhoz és bizonyos részeit jövőre el tudom ismertetni szakmai gyakorlatként.
Nemrég jöttem haza Erasmus+-ról (Olaszország), ott is szinte hetente szerveztek utazásokat országon belül (főleg péntek délutántól vasárnap estig), de külföldre is, főleg Franciaországba és Svájcba. A tavasz szünetben vissza is megyek a páromhoz, mert egy hét nem tanulás nem jelenti a világvégét, főleg, ha előre készül az ember.
Nagyon sok függ attól, hogy milyen lehetőségeid vannak, főleg a beosztásodat tekintve. Például egy ismerősömnek szinte minden órája online van, ő ezekre a világ másik feléről is be tud jelentkezni, aztán csinálhat, amit csak szeretnem, de ha például sok gyakorlati órád van, akkor ugyanezt nem tudod megcsinálni.
Aztán tagadhatatlanul nem minden szak ugyanolyan megerőltető. Én például művészettörténetet hallgatok, könnyen ragad rám, de egy nagyon jó barátnőm orvostanhallgató, neki sokkal keményebb nemcsak az órarendje, de az elvárt tananyag is.
22/L
mi vonattal mentunk 26 ev alatt
ismikhez vagy akik kint voltak osztondijasok
igyvszallas ingyen...az ut olcso mert nem foszezon
enni meg csak a foto kedveeret.
Na de meg gyujtogettunk ra. ejszakai diakmunka stb.
Amugy meg persze most konnyebb is utazni jobban vannpenze a szuloknek is, tobb a lehetoseg, van sok konnyu szak mellette lehet melozni.
Én is minden hévégén utazok, többnyire belföldön, de idén már voltam három országban is külföldön. Sportoló vagyok, versenyeim és edzőtáboraim vannak, amit nagy részben az egyesületem fizet, kisebb részben én/szüleim. Nem büfészakra járok, biológusnak tanulok, de amúgy igyekszem tanulni utazás közben is. Csak jó időbeosztás kell.
Lepontozhattok, meg tudom hogy ez nem általános, de leírtam az én példámat, hogy ilyen is van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!