Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nápoly vagy Róma egy rövid...

Nápoly vagy Róma egy rövid utazásra? Melyik az olcsóbb? Van egyáltalán különbség helyi árakban?

Figyelt kérdés

Február elején szeretnék menni 3 napra, 2 éjszaka.


Nem szeretnék sokat költeni, ezért érdeklődöm melyik olcsóbb az alábbi szempontok alapján:


- repülőtértől a városba való bejutás ára

- a városon belüli közeledés ára

- élelmiszerboltokban árak

- étterem/kávézó árak


2022. dec. 29. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
numbeo.com
2022. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nápolyban még nem voltam, de Rómáról tudok nyilatkozni.

Ha Fiumicino reptérre érkeztek innen vonattal lehet bejutni a Termini pályaudvarra. Leonardo express hamar bent van, nem áll meg sehol 14euro egy jegy. A sima vonattal több idő viszont a jegy ára csak a töredéke. Rómán belül a sima jegy 90percig érvényes, bármiről bármire és akárhányszor átszállhatsz, az érvényessége az első utazás megkezdésétől számít, 1.50 az ára. A busz közlekedés nagyon kiszámíthatatlan, ajánlom a Moovit app használatát. Élelmiszer sok minden jóval olcsóbb, mint Magyarországon, van ami drágább, pl a hús. A boltokban, piacokon kapható élelmiszerek minősége fényévekre van a magyarországitól. Todis a legolcsóbb, Conad közepes, Emme Piú a legdrágább, ez sem drága, csak egy picivel a másik kettőnél. Pizzák, tésztaételek 7-10euro. Kávé legolcsóbb 0.70-80, legdrágább 2.50. Arra figyelj, hogy a legtöbb kávézóban ha az látod, hogy mondjuk 0.90 egy kávé, az az ár akkor érvényes, ha a pultnál iszod meg. Ha leülsz akár a kiírt ár duplája is lehet. Éteremben mindig a kiírt árat fizeted. Sok helyen alap, hogy amikor leülsz kivisznek egy üveg vizet, ezt nem szokták ráírni a számlára.

2022. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Annyi még, hogy Róma legfrekventáltabb részein is sokkal olcsóbb minden, mint Budapesten vagy a Balatonon.
2022. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

#3, miért terjesztesz marhaságokat? Ez abszolút nincs így.


Természetesen Róma drágább Nápolynál, de ez a látnivalók mennyiségében is megmutatkozik. Egyik város sem olcsó, én tavaly ősszel 60€/éjt fizettem egy vendégházi kétágyas szobáért és a napi költésem 120€ körül átlagolt. Azóta az olaszoknál is történt némi apró infláció, így tippem szerint teljesen ugyanazok a dolgok 180 helyett kb. 230-250€/nap körüli összegbe kerülnének most.


Konkrét árakra ott a Numbeo.

2022. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 NTBS ***** válasza:
Numbeo.com.
2022. dec. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 szerintem nem terjeszt marhaságokat.


Olaszország déli részén nem jártam, de az északin többször is (a közelmúltban).

Milanóban az éttermek drágábbak ugyan, de minden más olcsóbb, mint Budapesten.

Pl egy 2dl-es cappuccino a McCafe-ban 1.2 euro +reggel 11-ig ajándék croissantot is adnak hozzá! Itt majdnem 700 forint (croissant nélkül természetesen). Egy isteni finom buffala mozzarellas pizza szelet 3-4 euró, egy fél 28cm-es pizza mérete.



Élelmiszer sok minden jóval olcsóbb, mint Magyarországon, van ami drágább, pl a hús. A boltokban, piacokon kapható élelmiszerek minősége fényévekre van a magyarországitól.

2022. dec. 31. 11:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz amit a 2#-es ír.

A belépőjegyek elvisznek rengeteg pénzt a napi kiadásból, de az étkezést meg lehet úszni sokszor olcsóbban, mint itt Budapesten.

Évente 2-3-szor járok Rómában , reggelire- vacsorára mindig beülünk valahová.

Hatalmas a választék a belvárosban. Főbb terekre nem szabad beülni ( pl. piazza Navona , Pantheon stb. ) de kis utcákban rengeteg trattoria van ahol jó áron ( vagy legalábbis nem drágábban mint itt nálunk a fővárosban ) nagyon finomakat lehet enni.

A legtöbb étterem előtt ki van rakva az étlap, ott meg tudod nézni az árakat.

2022. dec. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, te miért kommentálod a válaszokat, ha elvileg te vagy kíváncsi a valóságra? :D Mekin meg Lidl árakon lehet pörögni, de akkor eleve csak trollkodsz, egy normális turista nem ilyen szempontok alapján mérlegel.
2023. jan. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kettő közül Rómát érdemesebb megnézni, szebb, valamivel tisztább. Árak... nos nem olcsó hely egyik sem. Talán Nápoly egy kicsivel, de kb 3 órányi vonatút a kettő közti távolság, aligha van nagy különbség. Bárhova megy az ember fizetni kell. Én hanyagoltam az éttermeket. Egyszer mentem be egy Nápoly melletti étterembe, egy lasagneért 7 eurot elkértek, nem laktam vele jól, de már untam a felvágottat.
2023. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Neten megnézed az adott városon belüli vonaljegy árat. Rómában bit jegy van, 1,50 euro ami 90 percre jogosít. Annyi idő alatt keresztbe hosszába át lehet menni egy busszal. Nápolyt nem tudom, de az sem vészesen drága. Nézz utána, neten minden fent van.
2023. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!