Hogyan szervezzek meg magamnak egy külföldi nyaralást?
Sziasztok.
Nagyon rég nem voltam külföldön, utoljára majdnem 4 éve, de akkor is csak kimentünk vonattal Bécsbe egy napra. Nyaralni külföldön meg aztán tényleg nagyon régen voltam, 6 éve, és azt is úgy, hogy egy közösséggel együtt mentünk, nem mi szerveztük.
Közben eltelt sok idő, életemben először teljes állású munkahelyem van, és hát mostmár nyaralni is lenne pénzem.
Ha csak azt engedik meg az anyagiak, akkor valószínűleg átugrom kocsival a Tátrába túrázni, de egyéb esetben mit javasoltok?
Évek óta nagyon szeretnék pl Olaszországba kijutni, ebben az évben már talán meg is lenne a lehetőségem (bár csak kétszer vagyok oltva), de fogalmam sincs, hogy hogyan fogjak hozzá. Tudom, kicsit gáz...
Előre is köszi az értelmes válaszokat!
21F
Ez nem gáz, én is elkezdtem valahol, aztán egyre gyakorlottabb lettem. Amúgy az utazásszervezésre nincs konkrét recept, de leírom a saját kedvenc módszeremet.
1) Kigondolom hova szeretnék elmenni
2) Elolvasok egy tucat blogot a helyekkel kapcsolatban
3) Indulhat a repjegyvadászat
Ezt úgy szoktam, hogy skyscanner, google flights, meg a kedvenc légitársaságaim honlapján végigmonitorozom, hogy mi a helyzet. Szezon van? Szezonon kívül? Mit írnak mások? Mikor olcsóbb? Milyen ajánlatok vannak? Érdemes multi-cityt venni, vagy megoldható retúrból? stbstb. Itt nyomok egy gyors szálláskeresést is és megnézem nagyvonalakban milyen lehetőségek vannak. Ebben a fázisban csekkolom az árakat, hiszen nem mindegy, hogy Vietnámban kell fedezni egy hét ellátást vagy Szingapúrban.
4) A kigondolt listámat ennek fényében szűkítem
5) Ha már csak 2-3 hely van, veszek útikönyvet, megkérdezek másokat, megnézem mit érdemes megnézni
6) Ha eldöntöttem hova megyek, megveszem a repülőjegyet és ha főszezon van szállást is foglalok.
7) Alaposan felkészülök a pénzváltás és reptérről a városba részen, mert gyűlölöm.
8) Innentől már improvizáció és csak élvezd az utazást.
Ez az én módszerem, amúgy komolyabban hangzik, mint ahogy leírtam, csak nekem ez a legnagyobb hobbim. Főleg a repülőjegy és szálláskérdés, az már szinte művészet :D (jó, nem :D De lehet nagyon jókat fogni).
Európán belül is szoktam hosszú hétvégéket, ilyenkor kihasználom a wizz, ryan 3000 forintos repjegyeit és egy hátizsákba befér a 2 alsó, 2 váltópóló esetleg egy pulcsi meg egy fogkefe. És akkor a desztináción belüli utazást sem kell túlgondolni.
Olaszországon belül én ajánlom Milánót, Nápolyt, esetleg Firenzét kezdésnek. Róma is tökéletes választás, viszont oda alaphangon 5-6 teljes nap kell csak a kötelezőre és az is nagyon nehezen befogadható 3 nap után, szóval inkább egy 8 nap, ami kell.
Prága is egy szuper kezdő hely, mert 3-4 nap alatt bőőven teljesíthető gyalogosan és sok meglepetés nem fog érni.
Ha túrázni szeretsz, Ausztriában Karintia tartomány a kedvencem, mert kezdők számára megvan ideális, és annyira gyönyörű, hogy nem lehet megunni soha. Ráadásul tele van különleges programlehetőségekkel.
#1
Köszi az ötleteket! Nagyon sok, illetve nagyon messzi helyre nem mennék, mert nincs sok szabim.
Viszont ilyen Szlovákiába, Ausztriába átugrós hétvégéket valószínűleg fogok szervezni.
1. keresele egy repülőjegyet. Ha 5000 forintnál drágább, valamit rosszul csinálsz. Ilyenkor olvasol, tanulsz a témában.
2. Keresel hozzá egy szállást. Rengeteg ilyen kereső oldal van, mindegyik .com-ra végződik.
3. Rákeresel, hogyan jutsz el a repülőtérről a szállásra.
4. utazol.
A százezerféle, vadul különböző minőségű blogok, weboldalak olvasása helyett egyszerűbb egy hiteles útikönyvet beszerezni. Olyat, amit nem a fotelből utazóknak írtak, mert olyan is van sajnos. Alapból a Lonely Planet sorozat használható, ilyen Olaszország szintű helyekre még talán magyar kiadásuk is van, bár én mindig az angolt veszem. Jó még a Rough Guides és a Bradt is, ezek főleg kisebb régiókra fókuszálnak, mivel így mélyebben tudják bemutatni azt.
Ott elolvasod a javasolt útvonalakat, régiókról tájékozódsz, stb. Én még a Google Térképen jóra (min. 4,5 csillag) értékelt helyekből is le szoktam menteni pár szimpatikusat, tudsz könyvjelző markert rakni, amit utána mindig mutat. A nagy számok törvénye miatt ez sokkal megbízhatóbban vált be, mint amikor random emberek blogjai alapján próbáltam ki helyeket.
Aztán repjegyre Google Flightson keresztül keresve a légitársaságok saját oldala jó, szállásra meg a Booking.com. Lehet ezt tovább bonyolítani potenciálisan 3%-nyi spórolásért, de én nem szoktam. Illetve az Airbnbre is érdemes ránézni, ha külön lakást igényelnél, néha nem több, mint egy szállodai szoba és nagyon karaktereseket ki lehet fogni.
Az nagy marhaság, hogy 5000-nél drágább repjegyeknél valamit rosszul csinálsz, ilyet a kóros akciómániában szenvedők írnak, akik 2 hétre is a rajtuk lévő ruhával meg egy kis házizsákkal utaznak és naponta mossák a mosdókagylóban az alsójukat. Az igényeidtől, dátumtól, foglalás idejétől függően bejáratott európai desztinációkra 5-50 ezer közt bármi reális, nyári nyaralójáratokra még több is.
Általános ökölszabálynak én azt szoktam venni, hogy egy átlagos, durván 2-3-csillagossal megegyező minőségű szállás árának a háromszorosa a kényelmes napi büdzsé - nekem. Ha extrém drága az ország (Svájc, Svédország, Dánia, stb.), akkor magasabb a szorzó. Ősszel Rómában voltam, 65€ volt a szoba, a napi keretem pedig 180-200 (a szállást is beleszámolva). Ez nem feltétlenül működik minden szinten, mert lehet 15€-ért 30 fős hálóteremben aludni valami rozsdás ipartelepen, a belépők, buszjegyek, éttermek, stb. mégis ugyanannyiba kerülnek mindenkinek, de nekem bevált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!