Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Erdélyben azon részeken ahol...

Erdélyben azon részeken ahol nagyon alacsony a magyarok száma, azon városokban, tájakon az éttermekben van magyar étlap?

Figyelt kérdés
Például ha szeben, brasó környékén bemegyünk egy étterembe akkor mi fog történni ha nem tudunk csak magyarul?

2022. jan. 20. 15:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%

Sokáig nem hagytam magam rábeszélni, el sem tudtam képzelni, hogy egyek belőle, de aztán egyszer, hosszas unszolásra kipróbáltam a pacal levest. Nagyon ízletes volt, nem bántam meg.

Ha legközelebb Erdélybe megyek, lehet ismét megkóstolom. Ezzel nem rábeszélni akarlak, de vannak ételek, melyek kellemes csalódást tudnak okozni.

2022. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
5-ös vagyok és kůrvára nem értem, mi bajod a válaszommal. Nem azt írtam, hogy tanulj meg perfekt románul, de az segít, ha 10-20 kifejezést ismersz. És ez nem csak Romániára, de bármely más országra igaz.
2022. jan. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Google fordítónál jobb lehet az Androidon eleve telepített Lens alkalmazás. Tk. a google-t használja, de a kamerának megmutatod a szöveget, klikk, és ráírja magyarul.

Aztán elég rámutatnod arra az ételre, és kérned.


Pár szó csodát tud tenni. A napszaknak megfelelő köszönés, és ha annyit bebiflázol, hogy sajnos nem beszélek nyelveket/vagy csak magyarul tudok, elnézést kérek.

És pár hasonló. Nekem eddig mindenhol bevált. Ha az anyanyelvén szólítod, és más egyebet nem is tudsz, már más a hozzáállásuk.

2022. jan. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

"Angolul, németül nem tudnak"


Németül alap dolog, hogy nem tudnak. Én se tudok németül csak angolul..miért is kellene?

2022. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!