A numbeo hitelesen rangsorolja az országokat, városokat életszínvonal alapján?
A fizetések, megélhetési költségek lehetnek reálisak, de van más is, mint például közbiztonság, egészségügyi ellátás, klíma, levegő szennyezettség, amelyek közül nem mindegyik annyira egzakt módon mérhető szerintem.
Például a magyar egészségügy nagyon hátul szerepel a listán és nyilván vannak is vele problémák, de azért nem hiszem, hogy közel-keleti országokkal kellene egy szinten lennie. Gondolom az alapján osztályozzák, amiket írnak a felhasználók és biztos sokan túl negatívan látják. A klíma is érdekes, mert az is szubjektív, az nem lep meg, hogy pl. Ausztrália vagy a mediterrán országok magas pontszámot érnek el, de pl. Anglia, Hollandia, Dánia miért lenne jobb ebből a szempontból, mint Magyarország?
A numbeo erősen arra fókuszál, hogy milyen expatként létezni egy országban. Olajmérnökként Katarban lényegesen jobb egészségügyi ellátáshoz fér hozzá az ember, mint Magyarországon bárhol, a klímánál meg jellemzően azok az országok vannak elöl, ahol nincsenek különösebb szélsőségek.
A lakhatási költségek is természetesen tök mások, mint amit egy helyi valaha kifizetne, kivétel a fejlett országokban.
Ahogy az első írja, a Numbeo expatoknak szól és az ilyen biztonsági, eügyi, stb. listák az oldal felhasználóinak a visszajelzésének átlagából készülnek.
Ebből következik, hogy nagyon eltérő, összehasonlíthatatlan "felhasználói élményekben" részesülnek az emberek a világ különböző részein, és egyáltalán nem egy GDP-vel együtt lineárisan mozgó, zuhanó vonalat kell elképzelni.
A koldusszegény országokban a kis számú, de nagyon jól fizetett expatoknak csilli-villi magánkórházak, nemzetközi iskolák, stb. az alapvetések. Budapesten a külföldiekből is sokkal mélyebb a merítés, többségük nem sokmilliós vezetésű csúcsvezető, aki olyan munkát végez, amit az országon belül mondjuk 15-en tudnának.
Az Erasmus-cserediáktól a bruttó 500-ért call centerben robotoló olaszig mind-mind a közkórházakban kötnek ki, ha valami bajuk van. Amik még számunkra is visszataszítóak tudnak lenni, de még óriási extra teher az, ha valaki nem beszél magyarul és a kőbunkó és nem segítőkész személyzettel angolul kell megpróbálnia kommunikálnia, hogy kitalálja mégis mi a f.szt kell csinálnia, hogy ellássák.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!