Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha hazamegyek Németo. -ból...

Ha hazamegyek Németo. -ból megcsináltatni az útlevelem, kérhetem-e, hogy külföldre címezzék?

Figyelt kérdés
Mennyi idő a gyorsított, és mennyibe kerül? Köszike.
2010. aug. 25. 20:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kérheted, de nem vagyok benne biztos. A gyorsított 5 munkanap, és 15 ezer. Én nem gyorsítva csináltattam, és kb másfél hét alatt kész lett, feleannyiért.
2010. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem kérheted. Ha külföldon akarod megkapni, akkor a konzulátuson keresztűl kell intézni tripla annyi pénzért. Szerintem inkább kérd otthon valakihez és az küldje tovább neked.
2010. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt van infó: [link]

Viszont én nem ajánlom, hogy otthon csináltasd. Nagyon macerás. Ha mondod, hogy külföldön élsz, akkor lehet, hogy kérni fogják, hogy igazold a magyar állampolgárságodat: "külföldön élő kérelmező esetében csatolni kell a magyar állampolgárságát igazoló okiratot is" Erre nem elég a születési anyakönyvi kívonat, ezt külön kell kérvényezni.

Én azt javaslom, hogy a, a nagykövetségen igényeld, b, ne kérd külföldre az útlevelet (kérd mondjuk a szüleid, rokon címére.)

2010. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!