Vannak itt olyanok, akik hátizsákos utazóként körbejárták a világot?
Tapasztalatokat kérnék.
Ugyan nagyon fiatal vagyok még, rettenetesen kíváncsi vagyok a világra kulturális és természeti szempontból is. Aki belevágott már ilyenbe, ahhoz szólna a kérdésem. Mennyi az a minimum pénzösszeg, ami szükséges egy ilyen úthoz? (Vízumokkal és az odajutással együtt, repülőt lehetőleg mellőzve, ugyebár az nagyot dob az árán.)
És egy kicsit más, milyen veszélyes helyzetekbe keveredtetek a világjárás során? Milyen különleges országokban, városokban jártatok, ahol ritkán fordul meg az ember?
Tekintve hogy nincs 2 egyforma ember igy nincs 2 egyforma igeny sem.......igy nem tudni mely országokba akarsz eljutni stb stb.
De lathatoan nem nagyon jartal még sehol tekintve hogy sokszor a repülő a legolcsobb közlekedesi eszköz.
Egyebkent meg nyilvan bőven millios összegrol beszelünk,még akkor is ha hátizsákosként akarsz csövezni.
Legyetek azért jobb arcok már, szerintem tök őszintén érdeklődö kérdés :)
A világ "körbejárása" mint olyan, eléggé lehetetlen küldetés, egyrészt a Föld hatalmas, másrész vannak olyan pontjai, amelyek környezeti (pl élhetetlenül hideg) vagy egyéb (pl háborús vagy polgárháborús helyzet) okokból nem igazán látogathatóak.
A repülés sokszor egyáltalán nem drága opció, a világ sok pontjára más nem is nagyob jöhet szóba.
Egy ilyen hátizsákos útnál először érdemes kiszemelni egy kisebb (továbbra is többször hatalmas) régiót és azt szépen lassan, ráérősen bejárni. A tipikus opciók nagyjából ezek:
A Karib-térség és Közép-Amerika: kábé a legdrágább hely, ahol még szóba jöhet hátizsákozás, meg csak akkor működik, ha bevállalod a neccesebb, épp ezért olcsóbb országokat. Kuba, Jamaika, Trinidad, Hispaniola meg a Dominikai közösség a tengerről, a kontinentális részen meg Costa Ricán kívül minden megfizethető.
Dél-Amerika olcsóbb részei: főleg Ecuador, Bolívia meg Kolumbia. Nyilván hátizsákos költségvetéssel csomó menő dolog kimarad, mint például a Galapagos, a Húsvét-sziget vagy egész Patagónia, de azért lehet látni rengeteget.
Kelet-Európa és a Balkán: egyik személyes kedvencem, Ukrajnától Bosznián és Albánian át Oroszországig rengeteget tud mutatni ez a környék, relatíve olcsó is.
Hindusztáni-félsziget: elsősorban persze India, de a bátrábban Pakisztánba meg Bangladesbe is átmehetnek. Előnye az olcsóság, meg az, hogy egy országon belül kismillió kultúrát és tájat ismerhet meg az ember, sivatagtól trópusi tengerpartonát a Himalájáig minden van, cserébe csak egy országban mászkálsz igazán.
Délkelet-Ázsia Mianmartól a Fülöp-szigetekig. Ez általában az aduász első hátizsákozóknál, egzotikus, nyári idő van az európai tél alatt, a legtöbb ország szuperolcsó, van nagyjából minden és az emberek is többségükben kedvesek és segítőkészek. A legtipikusabb út nagyjából Thaiföld-Vietnám-Laosz-Kambodzsa.
Kína: keresztül-kasul és főleg rengeteget zabálva a világ legjobb konyháját.
Ezeken kívül persze vannak még opciók, de annyira kitaposatlan utakkal, hogy első körben nem érdemes erőltetni őket, ilyenek a Guyanák, Közép-Ázsia (főleg Kazahsztánon és Kirgizisztánon kívül), pár afrikai ország (leginkább talán Etiópia, de ha nem turista árakat akarsz fizetni, akkor jó kemény tud lenni az is).
Pénzt azért nehéz mondani, mert nyilván sokat számít a régió, hogy mennyi időre mennél, meg hogy milyen hamar veszed fel a fonalat fejlődő országokban. Az utóbbi azért fontos, mert ha valaki fél street foodot enni, valami sötét mellékutcában levő vendégházban megszállni, meg hiénataxisokkal üvöltözni, az sokkal drágábban fog kijönni egy ilyen szituban.
Első körben gyűjts össze olyan 1 millió körüli összeget, az elég 2 hónap Délkelet-Ázsiára, nézd meg milyen, aztán ha tetszik folytatod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!