Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » 2 hétre utazom mexicoba,...

2 hétre utazom mexicoba, mennyi alapja van azoknak a legendáknak, hogy nagyon nagyon veszélyes, elrabolnak, megölnek ha kimész a szálloda övezetből stb stb... Valós a veszély, vagy csak túlzó tévhitek?

Figyelt kérdés

jún. 17. 23:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

50%


Vagy elrabolnak vagy nem.

jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

8 napot voltam a Yucatan-félszigeten, ott mindenhol biztonságos, csak drogot akartak ránksózni (+kerestek rajtunk a reptéren 😀).

Viszont Mexikó óriási ország, nyilván vannak veszélyes részei is.

Nem írtad, hogy hova tervezel menni, de ha már fix, hogy mész, akkor remélem azért utánanéztél előtte rendesen, hogy mi jellemző az adott területre (kell-e pl. medvespray 😀).

jún. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Acapulco Mexikó pár éve.Turistaövezeti rész az óceánparton az éjszakai klubbok és bárok környéke.

Éjfél körül tele minden hely majd jött egy 8-10 fekete terepjáró ajtók kivágódnak és fekete símaszkos kommandósnak beöltözött kartell tagok akit értek paintball céltáblának néztek.

Anno benne volt minden hírekben felkapták az esetet onnantól volt hogy majdnem minden ország kiadta a figyelmeztetést hogy saját felelősségre érdemes az országba utazni.

Rivális banda leszámolás volt de aki értek mindenki kapott.

jún. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Jelenleg nekem a munkatársaim fele mexikói és sokat beszélgetünk (erről is). Ami fontos, hogy melyik államban vagy. Vannak olyan részei az országnak ahova nem ér el a kormány keze, de máshol pedig nyugati ország feelingje van mexikónak. Elméletileg az ország belső területei azok ahol rend van. De ha tudnál pontos helyszínt mondani, hogy hova fogsz menni, meg tudom kérdezni a munkatársaimat.
jún. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy, hogy az ország melyik részén vagy. Én Guadalajarában nagyobb biztonságban éreztem magam, mint Pesten. Ezzel szemben pl. Juárezben folyamatos életveszélyben van az ember.
jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Az komoly
jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 BeefEater ***** válasza:
75%

Szintén a Yucatán-on voltam. A legnagyobb veszély az, hogy Chichen Itza felé túl sok felesleges dolgot próbálnak meg rád sózni.

A társaság minden tagja nagyobb biztonságban érezte magát, mint az USÁ-ban.

jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
27%
#1 ezt hogy számoltad ki? Minden második embert elrabolnak ahogy kilép a szállodából?
jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Engem Mexicoban elrabolt harom medve, csak ugy engedtek el ha hozok nekik mezet.
jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok többsége Cancunba megy, aztán a környéken még ide-oda elmegy. Esetleg Mexico City. Acapulco már az amerikaiaknak sem tömeges célpont, túlvan a fénykorán. Mexico City és a turista tengerpart, Cancun teljesen biztonságos. (Mondjuk tengerparti nyaralásra ezerszer inkább Délkelet-Ázsia, mint a Yucatan) Olyan vidéki helyekre meg ahol turistából tíz évente egyet látnak, oda nem menj.
jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!