Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Utazás előtt állok és nem...

Utazás előtt állok és nem tudom érdemes-e utasbiztosítást kötni. Van értelme vagy igazából mindegy? Milyen szempontokat vegyek figyelembe ha kötök?

Figyelt kérdés

máj. 15. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

betegseg, baleset, mentes -> EU kartya

keses, jarat torles -> legitarsasag segit

lopas -> braziliaban elloptak a fenykepezogepemet, volt rendorsegi jegyzokonyv, megvolt a szamlam rola, es volt utasbiztositasom, amiben elmeletileg volt lopaskar is, de a biztosito egy fillert nem fizetett, szoval teljesen felesleges erre biztositast kotni

jogi vedelem, felelosseg -> miert lenne szuksegem ugyvedre Stockholmban?

hazaszallitas -> jo, ennek van ertelme esetleg. De annyira minimalis az eselye, hogy masik orszagban haljak meg, hogy nem foglalkoznek vele)

máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Pár ezer forintért simán tudsz kötni,én nem hagynám ki.
máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11

EU kártya csak alap biztosítást ad pl ismerős rosszul lett síelés közben, helikopterrel vitték kórhàzba, 8 ezer eurót kiszámláztak mert az ott nincs benne az alap ellátásban. Persze mérlegelni kell de ha túrázni mennél a hegyekbe vagy extrémsportolni hasonlók akkor érdemes kötni. Nekem mondjuk a hitelkártyámhoz alapból van szóval pénzbe se kerül.

máj. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%

Soha nem kötnék biztositást. Igaz, én jó iskolákba jártam, sokat utazom és egészséges vagyok.

Persze akiknek a fenti 3 feltételből akármelyik nem jött be az életben, az kössön :)

máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

#13 Helikopteres mentés ugyanúgy nincs benne minden biztosítás fedezetében, mint ahogy az EU egészségügyi kártya sem fedezi.

Sőt egy csomó biztosítónál alapból kikötés, hogy bármilyen nem alap ellátás előtt egyeztess velük, mert különben nem fizetik ki.


A biztosítók abból élnek, hogy fizetsz a szolgáltatásaikért és ez megnyugtat téged. Minél több kifizetést meg tudnak úszni, annál több pénz marad náluk.

Ettől még érdemes biztosítást kötni, mert sok féle helyzetben segíthet.


Fontos viszont mindig magából a szerződésből tájékozódni, nem a reklám szövegből, vagy amit a biztosító ügynök mond. A szerződés feltételeit fogod aláírni, ha bármi történik, akkor a szerződési feltételeket és kizárásokat fogják lobogtatni, hogy csak azokért fizetnek, ami megfelel ezeknek.

A kizárásokat különösen alaposan ajánlott átolvasni, mert nagyon trükkösek lehetnek és az ördög mindig a részletekben lakik.


Pl. A poggyász biztosítások többségénél kizárás alatt van, amikor nincs nálad a poggyászod. Szóval mindegy, hogy a reptéri csomag dézsmálók nyúlnak le valamit belőle, vagy a szállodában, netán egy strandon vagy máshol lopnak tőled.

Sok utasbiztosításnál kikötés, hogy a lopásokra csak akkor fizet, ha a szálloda széfjében volt a holmid és onnan tűnt el. Nézd meg alaposan, hogy mik a biztosító feltételei.

máj. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15

Az enyémben benne van okostóni. Értelemszerű, hogy mindig ahhoz igazítod a biztosításod ahová éppen mész. Ezt itt csak neked nem volt egyértelmű.

jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!