Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Törökországban mit érdemes...

Törökországban mit érdemes vásárolni és mire kell figyelni? Milyen pénznemet váltsak és átlagos embernek naonta mennyi kellhet?

Figyelt kérdés
2015. szept. 20. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Függ attól is, hogy hová mentek, de alapjában véve nem követelnek meg tőled, turistától semmi számodra furcsa viselkedést. Arra figyelj egyedül, hogy ott az utcán nincs még pusziszkodás sem a pároddal, mert abba könnyedén beleköthetnek. Ott - általában még Isztambulban sem - nem szokás még házaspárnak sem nyilvánosan így érintkeznie. Török lírát válts. Közkeletű tévedés az, hogy "jaj, viszek dollár, eurót stb. mert ott azt is elfogadják". Igen, el fogják fogadni, csak majd egy nekik tetsző árfolyammal fognak számolni, aminek, ha nagyon át akarnak verni, akkor semmi köze nem lesz a valódihoz. Szóval, lírát mindenképp. Átlagban jóllaksz étteremben is 20-25 líra/fő, kinti árusoktól is lehet venni nyugodtan, ott akár 5 lírából is bőségesen megvan egy étkezés.
2015. szept. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
itthonról eurót és ott át váltod lirára.vegyél rózsavizet,lokumot,dolmát.ezek ennivalók.ne viselj kihivó öltözéket,ne enyelegj az utcán,kb.ennyi.
2015. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%
Törökországban az arany és ezust ékeszereken kívül semmit nem érdenes vásárolni!Ezeken kívül minden más hamisítvány gagyi filléres semmit nem érő szar!!Ezt majd láthatod a bazárokban ahol 10euróért 3 Hilfiger pólót adnak,vagy 30euróért omega karórát....és ezekből az árakból ha ügyes vagy még lehet alkudni......egyébként a megszólalásig hasonlítanak az eredetire,de ne legyenek illúzióid!!!!Az arannyal meg ezüsttel viszont nincs ilyen gond.Ha vásárolsz akkor kapod az ékszer mellé a certificat-ot,hogy hány karátos hány grammos stb.....Mindenből KöTELEZő alkudni.....nyugodtan mondjál valami pofátlanus kis árat ha az elején nemet is mondd rá a török,a végén biztos lehetsz benne hogy vagy odaadja majd annyiért,vagy egy ahoz igen közeli összegért!!feleslegesen ne probalj fel semmit,csak ami tényleg tetszik és ha úgy van meg is vennéd,mert ezeknél szinte tényleg úgy megy,hogy ha csak ránéztél valamire azt már meg kell venned!!Egy idő után nekem már amúgy fárasztó is volt ez az állandó nyomulásuk/erősködésük,meg az állandó alkudozás....az elején buli,de a harmadik napon már inkább kellemetlen.....én mindenhol euróval fizettem,nem váltottam lírát,és semmivel sem jártam rosszabbul!amúgy is azt vettem észre,hogy ha megvillantod az eurót,jobban harapnak rá,mintha lírát adnál!
2015. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 22. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!