Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Pestről ellehet vonattal...

Pestről ellehet vonattal Pekingbe menni? Mennyi idő alatt érek oda? Mennyibe kerül az utazás? Közbe meg lehet szakítani az utazást? Vagy van idő várost nézni egy-egy városban?

Figyelt kérdés

#vomnat
2015. jan. 31. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:

BP => Moszkva => Transszibériai vasút => Peking.


Nézd meg az árakat magadnak. Túl sok látnivaló nem lesz út közben (konkrétan semmi), cserébe hosszú lesz, drága és értelmetlen. De sok teát meg vodkát iszol majd.


Mehetsz "délről" is, át az izgi -isztánokon, Indián, de ez millió megszakítás, és főleg buszozás.

2015. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Budapest belgrád isztambul bagdad karachi mumbai vagy delhi és peking.

ez így lehet kicsit hosszabb de amit az első írt az az egyszerűbb útvonal.

de a vonatrajongól az általam vázolt utat szokták csinálni.

2015. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el vonattal Záhonyba, onnan a kisvonattal Csapra, onnan alvó vonattal Moszkvába, onnan meg a transz-mongóliával Pekingbe.


Van a transz-mandzsúria is, de az kevésbé érdekes, mert kikerüli Mongóliát.


Láthatod út közben az orosz pusztát, a Góbi-sivatagot, kiszállhatsz Ulánbátorban stb.


Mongóliába már nem kell vízum.

2015. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 demonlord90 ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb útvonal az első által leírt, Bp - Moszkva - Peking, azaz összesen egy átszállás. Most 196 500 Ft-ba lerülne (de ez valószínű, hogy kicsivel olcsóbb lesz a rubel és a CHF árfolyamváltozása miatt). Szükséges hozzá (a kínai mellé) egy fehérorosz tranzitvízum és egy orosz vízum. Egy következő alternatíva, hogy Moszkvából Irkutszkba mész (Bajkál tó), ahonnan Ulánbátorba, s onnan Pekingbe (ez egy mongol vízummal több), már több a látnivaló. A Bp - Moszkva jegyedet az utolsó által leírtak alapján teheted olcsóbbá, azaz, ha Záhonyba mész, onnan Csapon keresztül Kijevbe, majd az orosz határon újra átszállogatsz. Nagyjából 30 000 Ft-ot spórolsz rajta és egy fehérorosz tranzitvízumot. Még akkor is (s legalább egy 20-ast), ha Kijevből közvetlennel mész, odáig pedig ezzel a módszerrel (Kijevig 3000 Ft-ért eljutsz Záhonyból).


Amit én csinálnék hasonló helyzetben (és fogok is előbb-utóbb), az egy déli út. Isztambulig vonat (Bukaresten keresztül, ha csak egyszer akarok átszállni, Belgrád fele kétszer kell). Isztambulból közvetlen vonattal Teheránig (Irán), onnan 1 átszállással jutsz el Asgabatba (Türkmenisztán), onnan Samarquandig (Üzbegisztán), onnan Almati, onnan Ürümcsi, onnan pedig Peking. Azaz összesen 7 átszállás, tele látnivalókkal, s még talán kicsivel olcsóbb is, mint a legelső variáció. Több vízumot kell ugyan intézni, de szerintem megéri a fáradalmat :) (ha esetleg Iránba nem akarnál/tudnál bemenni, Bakuba mész vonattal Grúzián át, onnan pedig komppal Türkmenbasy - Asgabat, s tovább..).


Indiát teljesen felesleges és ésszerűtlen ebbe belekeverni, Irakot méginkább

2015. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 demonlord90 ***** válasza:
Az utolsó soromat visszavonom, igazából az is egy járható út (csak Irak felesleges és Szerbia sem kötelező), ha a közép-ázsiai posztszovjet "-isztán" végződésű országok helyett Pakisztánt és Indiát néznéd meg (ez esetben Iránon mindenképp át kell menned). Max egy picit drágább és hosszabb. De ízlések és pofonok, amelyik országokhoz több kedved van
2015. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hopp elnéztem, kell vízum Mongóliába.


Akkor mindent összevetve az lehet a legolcsóbb, hogy


1. Budapest->Záhony


2. Záhony->Csap


3. Csap-> Kijev


4. Kijev-> Moszkva


5. Moszkva-> Peking (transz-mandzsúria vonalon kikerülve a mongolokat)


Csaptól Moszkváig az utat tedd meg Platzkart-al, ez a termes hálókocsi, a Moszkva-Peking részét meg úgy tervezd, hogy nézd a vonatok számát, minél nagyobb a vonat száma, annál kényelmesebb, de drágább is a jegy, persze ezen belül is van még a három osztály, a Spalny Vagon (két ágy egy szobában), Kupé (négy ágy egy fülkében) és a Platzkart.


Az egyszámjegyes vonatok a legdrágább, ún. "firmenny" vonatok, pár ilyenen van egy Lux osztály, ami még a Spalny Vagonnál is kényelmesebb (és drágább) illetve a magas számú vonatoknál van egy negyedik osztály, az Obscsi, ami lényegében olyan Platzkart kocsi, ahol nem fekvésre használják az ágyakat, hanem ráül egy ágyra három ember.


Még az obscsinál is olcsóbb kategória az Elektricska, ezek rövid (100-200 km) távon közlekedő a budapesti HÉV-hez hasonló kényelmű vonatok, egy két útszakaszt ilyennel is megtehetsz.

2015. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
minél nagyobb a vonat száma, annál kényelmetlenebb*, de olcsóbb* is a jegy
2015. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már leírták itt, Moszkván keresztül lehet eljutni Pekingbe.


A déli útvonalak nem jók. Pakisztán nem biztonságos, Türkmenisztánba nehéz beutazni, a vasútbarátok túlnyomó része is Oroszország felé megy.


Ajánlom ennek a tagnak a blogjait: megjárta már fél eurázsiát vonattal, de még É-Koreát is:


[link]

2015. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet olyat is, hogy Budapest - Záhony - Csap - Kijev - Rosztov - Szaratov - Almati (Alma-Ata) - Urumcsi - Peking. Bár a kínai szakaszon belül sokkal olcsóbb a busz.
2015. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!