Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A japánok tényleg tudják,...

A japánok tényleg tudják, hogy hol van Magyarország? Tényleg rokonnak tartanak minket?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a neten mindenhol azt írják, hogy a japánok többsége tudja, hogy hol van, ráadásul még szeretnek is minket. Ezt sok ember mindenhova odaírja, ahol Japánról van szó.

Azonban ők még nem jártak Japánban szerintem, mert soha nem élményt/tapasztalatot írnak le. Van egy olyan érzésem, hogy ez az egész csak egy városi legenda.


Van itt olyan, aki járt Japánban, és a japánok felhozták neki ezt a közös eredet dolgot? Egyáltalán tudják, hogy létezünk?



2013. aug. 23. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Ezt egyes MAGYAROK állítják, a japánok sem rokonoknak meg tekintik a magyarokat (mivel nem is azok), és vannak néhányan, akik tudják, hogy hol van MO, de a többség nem igazán, szeretni meg nem szeretik jobban, mint mindenki mást.
2013. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te ismersz japánokat?
2013. aug. 23. 19:23
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként azt tudom, hogy NÉHÁNY japán hiszi, hogy rokonok vagyunk. Főleg ott is a szélsőjobbosok hisznek a turanizmusban. Például a japán neonáci párt(NSJAP) ideológiájának egyik alappillére a japán-magyar rokonság. Az egyik ismerősömnek is előhozták a rokonságot a japánok(bár még a '70-es években). Arra vagyok kíváncsi, hogy ez a japánok között ma mennyire van elterjedve? Mert aki már felnőtt volt a háború alatt, az még hihet ebben a rokonság dologban.

Azonban nem hiszem, hogy a fiatalok között ugyanez lenne a helyzet. Nem hiszem, hogy egy átlag kb. 30 év alatti japán tudná, hogy egyáltalán Magyarország létezik. Mikor ott voltam, akkor az egyik 25 év körüli japán tudta(leellenőriztem), de 1 ember alapján még nem lehet eldönteni. Pl. én is tudom, hogy hol van Bhután, de ez nem jelenti azt, hogy az átlag magyar tudná.

2013. aug. 23. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö vagyok, a lányom tud japánul, és sok japán ismeröse is van.
2013. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a japánok nem hiszik hogy a rokonaik vagyunk, de nem is vagyunk rokonok. Nekem sok japán ismerősöm van, jelenleg is Japánban vagyok, de még senki nem hitt ilyesmit. Nem szeretnek minket jobban bármilyen más népnél.

Az, hogy tudják-e hol van magyarország, van aki tudja, van aki nem. Ugyanugy ahogy Magyarországon is van aki tudja hol van Burma, van aki nem.

2013. aug. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
51%
Szia :) én ismerek japánokat (az egyikőjük a tanárom, a másik az osztálytársam) és ők tényleg szeretik a magyarokat, illetve tudják hol van Mo. XD és egyébként Japán valamilyen szinten tényleg rokon nép velünk, mert például azonos nyelvcsaládból is tartozunk.
2013. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!