Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Egyedül utazni Maldív-szigetek...

Egyedül utazni Maldív-szigetekre nőként?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok? Melyek a legszebb szigetek, hova érdemesebb inkább menni?

Mennyire érződik az iszlám kultúra a szigeteken?


Soha nem voltam még, és ezért érdekel azok véleménye, akik már voltak ott.



júl. 24. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Igazából a resort szigetek nagyon hasonlóak, szerintem kb. ugyanolyanok.

Mi a Paradise Island-on voltunk (Lankanfinolhu), ma már Villa Nautica néven fut: [link]

Ezt pl. merem ajánlani, minden gyönyörű volt, úgy látom, hogy az átalakítás után sem lett csúnyább :)

Az lehet különbség, hogy hajóval vagy hidroplánnal visz a transzfer Maléből, a repülő biztos szebb, a miénk gyorshajós volt. Szerencsére a sima utasszállítóról meg parasailing közben volt alkalmunk megcsodálni az atollokat fentről, így az sem maradt ki 😀

Az iszlám kultúra érződik pár dologban:

-nem találkoztunk sertéshússal az étteremben (viszont ettünk csirkebacont 😁)

-tilos a topless napozás és hasonlók a nyilvános helyeken

-a pultban általában bevándorlók dolgoznak (van valami olyan előírás, hogy muszlim férfi nem szolgálhat ki alkohollal vagy ilyesmi)

Ezt leszámítva nem nagyon érződött számunkra az iszlám kultúra, pl. nem kell nőként vállat takargatni, nem tilos az alkoholfogyasztás. Ezek alapján szerintem nőként nem érne semmi attrocitás, de azt hozzá kell tennem, hogy lakott szigeten nem jártunk, gondolom ott kicsit másabb a helyzet.

júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. 😊
júl. 25. 05:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!