Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek Dubaj mennyire...

Szerintetek Dubaj mennyire számít jó nyaralóhelynek, illetve az árak mennyire húzósak ha 2 felnőtt és 2 gyerek utazna ?

Figyelt kérdés

júl. 23. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én magam részéről soha nem mennék Dubajba nyaralni.
júl. 23. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen igényeitek vannak? Miket akartok csinálni?
júl. 23. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-essel értek egyet, de attól még nektek bejöhet, nézzetek utána, és döntsetek.

Én eddig csak Katarban voltam (nem az volt a cél, csak átszálláskor mentünk ki szétnézni), az érdekes volt, de nekünk pár óra bőven elég volt belőle.

Dubaiban jobban ráfeküdtek a turizmusra, ha titeket az ilyesmi attrakciók érdekelnek, azt ti tudjátok.

Az éghajlat miatt nyáron semmiképp nem mennék, és bár van tengerpart, nagy strandolós időre amúgy sem időzítenék, mert nézelődni, várostnézni, látnivalókat felkeresni nagyon melegben nem olyan kellemes, főleg nem nyakig felöltözve (legalábbis nőként), ahogy ott illik...

Amit viszont én tapasztaltam Dohában, és szerintem Dubaiban is jellemző, hogy viszonylagos olcsóság van, mert sok adó, ami nálunk van, ott nincs. Pl. amikor mi voltunk, akkor 500 Ft körüli összegnek megfelelő riál volt egy doboz cigi, mikor itthon már bőven 1000 Ft felett voltak. De óriási tévékkel is rengetegen várakoztak a reptéren, gondolom az ilyesmi is sokkal olcsóbb lehet, ha megérte kifizetni az extra csomagköltségeket a repülőn és hazacűgölni... A szállásokat nem tudom, de azt a neten egyszerű kideríteni (alkoholt csak a nagyobb, többcsillagos hotelek bárjában árulnak, ha egyáltalán adnak).

júl. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra semmi érdekes nincs ott, egy teljesen talmi, mű világ. Köze nincs az arab kultúrához. Nekem nem érné meg odautazni, de kinek mi. Bár szerintem a tengerparton heverészéshez is drága, sokkal szebb partok jobb áron is elérhetőek.
júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért sokkal jobb helyekre is eltudnátok jutni... Nem értem mi ez a nagy Dubaj mánia... Mű az egész.
júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Egyszer jó megnézni, és ennyi.
júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Sógoromék imádják, minden évben odautaznak. Én még nem voltam, de egyszer biztosan kiprobálom, már ki is néztem az Atlantis hotelt, gyerekekkel szuper lehet.
júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dubaj teljesen érdektelen. Azok mennek oda, akik egy normálisabb délkelet-ázsiai téli nyaralást nem tudnak megengedni maguknak.
júl. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Nyáron európai embernek nagyon -nagyon meleg, bár mindenhol van légkondi. Oda ősszel, télen érdemes menni nekünk.
júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MolotovPunk válasza:
100%
Személy szerint nem jártam ott, de egyik ismerősöm igen, nos nem igazán volt elragadtatva a helyről. A dög meleg ellenére egy rideg, mesterségesen kreált műváros, normális járdák nincsenek, tömegközlekedés sem igazán. Maximum bérelt autóval, taxival, vagy motorkerékpárral mehetsz ide oda jó drágán. A városban sok az indiai, bangladesi meg hasonló vendégmunkás is a luxus gazdagok mellett. (Őt idéztem.) Én véleményem pedig az, engem a hideg Skandinávia sokkal jobban vonz, mint egy forró arab műváros, tehát nem igazán érdekel Dubaj, több rosszat hallottam róla, mint jót, ráadásul utálom a 45-50 C. fokos hőséget.
aug. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!