Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A dubaji reptéren bérelt...

A dubaji reptéren bérelt kocsival át lehet menni Ománba?

Figyelt kérdés
A télen tervezünk kimenni körülbelül egy hétre, majd ott kocsit bérelni, amivel aztán pár napra átmennénk Ománba is. Ez lehetséges, ugye? Ha igen, a határátlépésnek a bérlésnél van külön díja, esetleg megvan, hogy csak adott szolgáltatóknál elérhető ilyen opció? Próbáltam nézegetni különböző cégek honlapjait, de nem nagyon derült ki, hogy konkrétan hol és mennyiért biztosítanak ilyen lehetőséget.

2022. nov. 5. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szolgáltató függő, de a többség nem engedi.
2022. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
En direkt Omanba mennek. Vagy direkt Dubaiba. Azt tudom, hogy Omanban en egy csoporttal voltam, a vezetö omani volt, es csak az ö jelenleteben, es beleegyezesevel tudtunk a bankban penzt felvenni. 4 evvel ezelött volt ez. Turistakhoz nagyon nincsenek hozzaszokva. Nagyon bekes, biztonsagos orszag egyebkent, de nem vagyok biztos, hogy a beutazas tul egyszerü lenne. Nezz utana a neten, direkt Oman oldalakon. Valoszinü vizum is kell, Nemetorszagbol utazoknak kell, azt tudom. Nezz utana itt: Royal Oman Police.
2022. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Ja, es Dollart vigyetek, a kreditkartyakat is akceptaljak hotelokban.
2022. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na, megjöttünk, minden rendben volt az úton. Csak pár szó így utólag, ha valakit esetleg érdekel a jelenlegi helyzet.


A dubaji reptéren bérelt kocsival van lehetőség átmenni Ománba, de csak bizonyos kocsibérlő cégek engedik ezt meg. Én a rentalcars.com-on keresztül foglaltam le a kocsit, ott az egyéb információk jelzést kell figyelni, azt megnyitva megjelenik az "apróbetűs" rész az összes szerződéses feltétellel, és abból lehet kibogarászni, hogy az adott cég éppen engedi-e a határátlépést, vagy sem. A határátlépésnek egyébként felára van, mert külön biztosítást kell kötnie ilyenkor a cégnek Ománra, valamint az autópályamatricákat is ők intézik. (Az emirátusi kötelező biztosítás és az emirátusi, országos autópályamatrica benne van az alapárban.)


Az Ománba bejutáshoz a jelenlegi, 2021 óta hatályos szabályok szerint magyar állampolgárok számára nem kell előzetesen vízumot igényelni. A határon félre kell állni, be kell menni az ottani hivatalba, ahol átnézik a papírjaidat, és az útlevélbe kapsz egy pecsétet, ami 15 nap tartózkodásra jogosít turistaként. Ami mindenképpen nálad kell legyen az útlevélen túl: a kocsi forgalmija, valamint az ománi kötelező biztosítás igazolása. Ezeken felül internetes oldalakon írják még, hogy az ománi szállásfoglalás igazolása, a visszaútra szóló repülős beszállókártya, valamint az utasbiztosítási kötvény bemutatása is szükséges, de ezeket nálunk nem kérték egyáltalán. Fontos még, hogy a közúti határátkelőhelyek egy része a helyiek számára van fenntartva, nemzetközi utasforgalomra csak a nagyobb átkelőhelyek használhatók. Erről érdemes előre tájékozódni az interneten, attól függően, merrefelé mentek.


Ami az Ománon belüli állapotokat illeti, én egyéni turistaként alapvetően semmilyen adminisztratív problémával, korlátozással nem találkoztam. Simán tudtunk pénzt felvenni, pénzt váltani, a Magyarországon kiállított bankkártyát is mindenhol elfogadták fizetésnél: szállodában, üzletekben, benzinkúton. És tényleg nagyon kedves meg segítőkész mindenki, ezt meg tudom erősíteni. A parkolásért ugyanakkor csak SMS-sel lehet fizetni, fizetőautomaták nincsenek, ez lehet picit kellemetlen helyi SIM-kártya hiányában, de igazából bárhol, még Maszkat óvárosában is simán találni kis kereséssel ingyenes parkolóhelyet. Az utak pedig kiváló állapotúak, a sivatagon is olyan több sávos, végig kivilágított út megy keresztül, amit a mi bármelyik nagy autópályánk megirigyelhetne.


Én azt tapasztaltam, hogy már a turistákhoz is egyre inkább igyekeznek alkalmazkodni. A legnagyobb látványosságoknál: pl. Maszkatban a nagymecsetnél és az óváros múzeumaiban, Nizwa központjában, Bahlában az erődnél stb. megvan teljesen a nyugati stílusú, kiépített infrastruktúra információs pulttal, bérelhető idegenvezetéssel vagy audioguide-dal, mellékhelyiségekkel, szuvenírboltokkal stb. Távolabb azért persze még vannak érintetlen, vadregényes helyek: pl. elmentünk Al-Aynba a világhírű kaptársírokhoz is, hát azok szó szerint a semmi közepén állnak, senki sem őrzi őket, tábla sincs kitéve, csak a főút mentén kell félreállni a kocsival, és úgy felgyalogolni a dombra, ha meg akarod nézni őket. :)

2023. jan. 10. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!