Ha a japán nép az idegeneket nem kedveli (nem a turistákat, hanem a hónapokon [éveken?] át ott tartózkodókat), mi(k) miatt alakult ez ki? Illetve még azokkal szemben is ilyenek akik valóban igyekeznek betartani azokat a bizonyos íratlan szabályokat?
Szimpla sovinizmus. Nem szeretik, "aki kívülről jött".
Nem is olyan "régen", 1854-ig még hivatalosan nem tehette nem japán a lábát japán földre. Szóval még élnek olyanok gyerekei, akik abban a neveltetésben nőttek fel, hogy japán csak japánoké. Olyan rengeteg időn keresztül voltak elszigetelve, hogy még ma is diszkomfort számukra, főleg ha nem vagy ázsiai, mert akkor még pluszba másképp is nézel ki. Ahogy már írták, ahogy lenni szokott, nagyvárosokban nagyobb a progresszió, így ott annyira nem törődnek már azzal, mi volt régen. De egy kis faluban lehet ki sem szolgálnak néhány helyen, csak mert "betörtél a hazájukba". ^^
Köszönöm válaszaitokat!
Itt már "csak" az a kérdés maradt, hogy miért kellett így elzárkózniuk?
Mert az csupán egy dolog, hogy megtették, de miért volt ilyen (alaptalan és indokolatlanul lenéző) kirekesztésre "szükség"?
Kiváltképp azért (is), mert olvasható több helyen, hogy a nyugati kultúrát imádják/majmolják, de a nyugati embereket már nem (annyira). Tisztelet a városi kivételeknek.
Illetve mi a helyzet azon sokat Japánban tartózkodó európaiakkal, akik érdeklődnek a kultúrájuk, múltjuk, shintoizmusuk, művészetük, ételek, tradicionális zenéik és jelenünk iránt?
Ilyen emberekkel szemben sem csökken idővel megkülönböztetésük (pl. a vidékieknek)?
A japán izoláció:
(soha semmi sem alaptalan, de meglehet, hogy logikátlan. :D)
A gyűlölet alapú ideológiákban nincs logika. Nem a tudás miatt, hanem vérség miatt gyűlölködnek, szóval a tudás nem is lényeg.
Néha a weeb emberek többet tudnak azokról a dolgokról amiket írtál kedves kérdező, mint hétköznapi japánok.
Itt egy videós, aki érdekes lehet. Ő beszél arról milyen hosszú idő után japánban gaijin-ként.
https://www.youtube.com/watch?v=EYXFLxkuNnk&list=PLK5VBPHRcA..
A neveltetés miatt. Ahogy előttem írták, sokan még olyan szülők által nevelkedtek, akik abban a korban éltek amikor szószerint utálni kellett a külföldieket.
Ez meg mai napig rányomja a bélyegét Japán társadalmára. Csak egy példa: bálna vadászattal is azért nem állnak le, mert még bőven élnek olyanok, akiknek a gyerekkorában ez volt a természetes. Igaz, hogy ők maguk is alig eszik a bálnahúst, de akkor se engedik megszüntetni, mert az milyen felháborító.
Azt meg ne hidd, hogy városban különbek. Ott is hasonló a mentalitás. Ahogy írtam az egész ország mentalitása olyan, hogy mindenben előnyben kell részesíteni a japánokat, főleg a japán férfiakat. Tévedés ne essék, ott a nők is másodrangúak. Nem rég volt ugye az, hogy az egyik neves japán egyetemnél csaltak a felvételinél, hogy ne kelljen felvenniük annyi női hallgatót. Meg ott olyan a társadalmi elfogadás, hogy a nőnek el kell tűrnie például, ha a férj szanaszéjjel csalja, még, ha szószerint előtte is teszi ezt.
Meg egy kis adalék abból mennyire próbálják kitrükközni azt, hogy a japánok előnyben legyenek mindenhol: szumóban erősen korlátozták a külföldi versenyzők indulási jogát. Mindezt azért, mert a mongolok jóformán ledominálták az egész szumó világát. "Istállókként" (kint lényegében így nevezik a klubokat, angolul is mindenhol stable-t írnak) 1 külföldi versenyző lehet, ami erősen lecsökkenti a mongol versenyzők számát.
Abba meg már bele se megyek mit műveltek le a Karateval, csak azért, hogy "japán" sport legyen belőle (a Karate eredetileg okinawai, nem Japán).
#7
És akkor Okinawa az mi ha nem japán? :'D
Mert tudtommal japánhoz tartozik.
8:
Okinawa mindig más országokhoz tartozott. Hol Japánhoz, hol Kínához, attól függően ki foglalta el. Ennek ellenére mindig is önálló identitású tartomány volt, sose tekintették magukat se japánnak, se kínainak, hanem mindig okinawainak.
Kezdetben is a Karatera okinawaiként hivatkoztak, és nem Japánként. Amilyen szinten meg át lett alakítva a Karate azóta külön meg is különböztetnek Japán meg Okinawai irányvonalat.
#9
Úgy értem, hogy jelenleg Japán fenségterülete Okinawa. Tehát nem téves azt is Japán részének nevezni. :)
Főleg politikailag és közigazgatásilag. Legalább is nem különböztetjük meg külön országként. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!