Kínát ismerők! Kína (bár drága lett) vidéki területeit nem lehet olcsón megúszni? Nem arra gondolok, ha Shanghai hotelszobák 20 eFt-nál kezdődnek, akkor hangulatos vidéki szobák legyenek 3 ezresek, de lehetnének olcsóbbak valamivel,és a többi (lent).
Ugyanez ételek (éttermek, cukrászdák), belépőjegyek, helyi közlekedés, stb. tekintetében.
Vidék alatt a kisebb (nem milliós lélekszámú) hangulatos, régi építészeti stílusú hazánkból álló városokat értem és kiváltképp az úgyszint régi falvakat, kolostorok környékét, és így tovább.
Mintha kispénzű (értelemszerűen nem túl kis) hátizsákos turista lennél, annyi különbséggel, hogy szállodákban/vendégházakban aludnál.
Látom senki sem válaszol, ezért válaszolok rá. Már láttam korábban a kérdésed, de nem reagáltam mivel nem akarok megmondó ember lenni.
A kérdésedből mint "hangulatos, régi építészeti stílusú hazánkból álló városokat értem és kiváltképp az úgyszint régi falvakat, kolostorok környékét" úgy gondolom, benned egy nagyon romantikus és szép kép él belőled Kínáról, ami úgy néz ki mint a Kung Fu Panda filmet.
Hogy is mondjam... Nehezet kérdezel.
Kína drága. A kínai középosztály már lassan akkora mint Európa, és a kínai városok képzett lakossága már jobban keres mint a magyar átlag, ezért az árak is olyanok.
Az éttermek Kínában olcsóak. Persze nem a jobb helyek, azok nekünk drágák, de a kis kifőzdés olcsónak mondhatóak. A belépőjegyek magyar szint, talán drágább. A helyi tömegközlekedés nagyon olcsó, elvégre szocialista ország, a belföldi gyorsvasút és legi járatok pedig megfizethetőek.
Nagyon régi építészeti stílusú helyek szerencsére már nincsenek, csak az amely alkalmas és érdemes arra hogy turistalátványosság legyen. Be lehet nagyon túrni vidékre, de konkrét cél és látványosság nélkül nem érdemes, csak ha nagyon sok időd van és nagyon ismered vagy ismerni Kínát, de én azt nem ajánlom XD
1. vagyok
Hát igen, teljesen értem mire gondolsz, de nem tudok egyetérteni mivel úgy gondolom más ami "szép" és más az ami "jó".
Az épületeket használni kell, nem nézni. Lakni, dolgozni, árusítani benne. Azokat a régi negyedeket azért kell(ett) ledózerolni, mivel az életkörülmények embertelenek voltak, cserébe viszont az építészeti értékük nem volt, ahogy a jelenlegi középosztálynak sem jelent semmilyen kulturális értéket az ingatlanvagyona. Ami értékes, szép, izgalmas történelmi jelentőségű épület volt, többnyire megmaradt, a kulturális forradalmat is túlélve. Cserébe az alsóbb társadalmi osztályok is generáciról generációra jobb minőségű házban lakhatnak, ami elég szimpatikus belegondolva hogy az én lakásom pl 1895 körül épült, ergo 100 év alatt nem javult semmit a lakhatás minősége, nem naposabb, jobb hőszigetelésű, nincsen modernebb fűtési rendszer vagy jobb tájolás, mindezt azért mert nem akarok a belvárostól 1 órányira lakni, itt viszont nem engednek jóformán semmit sem lerombolni és építeni valami normális házat, mert van az épület homlokzatán pár eklektikus stukkó.
Nem tudom miért kellene mindenkinek skanzekben élnie. A régi kínai falvak és városok tényleg sz4r helyek voltak, ahogy egy újkori európai nagyváros sem volt valami túlzottan jó hely.
Kína egyébként több betont használt föl 2012-2015 között mint az USA a 20. században végig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!