Ausztráliában miért ilyen szigorú a bevándorlási rendszer?
Egyszerűen utálják a külföldit.de nem annyira mint magyar a
magyart egy kollégám élt kint pár évig regéket mesélt róla.
első munkahelyén kint megállapodott a főnökével hogy heti
450 ausztrál dollárt kap,majd fizetéskor 260-at kapott kérdé
sére hogy miért az volt a válasz hogy csak de különben mindenre ez a válasz.Ők úgy gondolják hogy senki sem hívta
a bevándorlókat,és joguk van ezt kihasználni.
Viszont az is igaz hogyha valakinek jó szakmája van pl:
autószerelő,és jól dolgozik,hajlandó a családjával kiköltözni a prérire,ahol egy új várost építenek,mint egy
másik kollégám,aki hitelre kapott egy házat felszerelt
műhellyel napi 12-15 órai munkával 4-év múlva elérte hogy
a hitelt amiből 30000 ausztrál dollár maradt a műhely
gépeire a számlákat adókat pontosan fizette ez tény,a
területis önkormányzatos nő kimenve hozzájuk ellenőrzésre
saját hatáskörben elengedte törölte.
Munkája mindíg lesz most 450 autó vár szerelésre nála
Az ausztrál bevándorlás igen furcsa manapság. Nap, mint nap érkeznek illegális bevándorlók Afganisztánból és más arab országból, valamint Sri Lankáról és egyéb helyekről ócska, rozsdás, kimustrált hajókkal, akiket a Karácsony szigetre irányítanak, ahol teljes ellátást kapnak. Orvosi vizsgálaton is átesnek, megpróbálják azonosítani őket több-kevesebb sikerrel, a gyerekeket iskoláztatják, majd egy bizonyos idő után elviszik őket valamelyik nagyobb városba, ahol lehetőségük van letelepedésre. Általában állami lakást és segényt kapnak, amivel egy ideig elégedettek, de ahogy megmelegszenek, elkezdenek elégedetlenkedni. Sőt! No ezt nem folytatom, hanem rátérek mondjuk egy európaira.
Tehát a másik bevándorló csoport - mondjuk Magyarországról - átutazik Bécsbe (ui.legjobb tudomásom szerint már otthohn megszűnt az ausztrál követség), rászán 3 napot (szállás, városnézés,sorbanállás stb.)és amikor sorra kerül, kap egy tájékoztatót, amelyből megtudja, hogy milyen szakmai végzettségű emberre van épp szükség Au-ban. Beadja a kivándorlási kérelmét, majd kivárja azt a néhány hónapot, v. évet, amit a hivatalos ausztrál bevándorlásügyi hivatal közöl, és amikor megkapja az engedélyt, kiderül, hogy már az ő képesítésére nincs is szükség. Ha mégis kivándorol, akkor elég sok nehézséggel kell szembenéznie.
A harmadik csoportba tartoznak a régen "családegyesítésnek" nevezett kivándorlók, akiket az Au-ban élő hozzátartozói hozattak ki és vállalták értük a felelősséget. Ezek az emberek régen 2-3 év után állampolgárságot kaptak, manapság sokkal hosszabb időt kell várniuk, és ha az illető idős, beteg és azért jön ki a gyerekeihez, hogy azok gondozzák, még 10 év után sem lesz teljes jogú állampolgár. Szóval rengeteg érthetetlen dolog van manapság a bevándorlás körül, amin nem ismeri ki magát még az sem, aki belecsöppen a bürokráció útvesztőibe.
"Régebben Nuygat-Európában is majdnem ilyen szigorú volt, de amióta (az annyira szidott) Eu van, azóta mindenki mehet, ahová akar, az ottaniaknak meg csak hátrányuk van belöle. Rengetegen visszasirják ezt a szabályzást."
A britek már jó régóta beengednek szinte mindenkit. Most meg ennek isszák a levét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!