Milyen hely most Egyiptom? Milyen veszéllyel jár most odalátogatni?
Nyilván függ attól is, hogy hová mész, de én még nem mennék.
Annyi szép hely van még a világban....
Ha hurgadába vagy sármba akarsz utazni 2 hetig ultra all inclusive egy hotelben dögleni akkor a legnagyobb veszély ami fenyeget hogy fosol egy kiadósat..........
Ha maga egyiptom erdekel amig a minimalis illedelmi es stb normákat betartod ugyanugy semmi bajod nem lesz......
Tengerparti rész biztonságos, főleg ha szervezett utakra mész, ott teljesen vigyáznak rád.
Sivatagi részek sem vészesek de arra figyelj, hogy kerüld el a feltűnést és ne viselkedj tiszteletlenül.
Szudáni és líbiai határt próbáld meg elkerülni főleg a határvárosokat, én Asszuánnál délebbre nem nagyon mennék.
Bir Tawil érdekes, az Antarktisszal együtt a világ utolsó senkiföoldje, ha azt akarod meglátogatni ott kérd ki a szállodában vagy az utazás szervezőnél az aktuális helyzetet.
Jó pihenést és kulturálisan gazdag utazást :D
Amikor oda utaztunk, mindenféle rémhírrel ijesztgettek, hogy ki fognak rabolni, meg letámadnak az utcán. De nem kell elhinni, az emberek nagyon barátságosak és ha letámadnak, akkor el akarnak adni valamit. Az egyetlen veszély, hogy sokat fogsz költeni. De alkudj keményen. Ha valamit 20 dollárért adnak, azért adj 5 dollárt. Végül 10-ért biztosan odaadja, de ha többet veszel, akkor menni fog 5-ért is. Ami nem kell, azt ne nézegesd és ne fogdosd, mert megvetetik veled.
Az európai normákhoz teljesen hozzá vannak szokva, pl úgy öltözöl, ahogy neked tetszik. A helyieknél sem általános az iszlám viselet.
Szúnyogok nincsenek, krokodilok és vízilovak sem élnek a Nílusban.
Ami a kaját illeti, az egyiptomiak főleg zöldséget esznek, de azt minden formában. Van hús is, de náluk a zöldség is húsnak néz ki, tehát kérdezni érdemes, mielőtt valamit megeszel.
(Mint írtam) én mostanában biztosan nem mennék.
De felnőtt emberként neked kell eldöntened, hogy ha mégis valami történik odakint, akkor kitől tudsz majd segítséget kérni.
- Azoktól a hozzászólóktól akik szerint menjél csak nyugodtan,
- avagy a konzuli szolgálattól, akik szerint
" 2017. április 10- től Egyiptomban szükségállapot van érvényben a terrorfenyegetettségre tekintettel."
Szerintem olyanra ne hallgass, aki csak újságok szalagcímeiről ismeri Egyiptomot. A szükségállapot megvan, minden hídnál, fontosabb helyeken katonai ellenőrzőpontok vannak. Mindegyiken van géppuska, meg néhány gépfegyveres "katona". A katona nem olyan katona, mint mondjuk nálunk, inkább csak katonaruhába bújtatott fiatalok. 20 évesnél idősebbet nem is nagyon láttam, ezek nem olyanok, akik megjárták a háborút. Aki volt sorkatona, tudja, milyen ez. Ha éles helyzet van, a legtöbb eldobja a fegyverét és elbújik. Csak a látvány miatt vannak. De ők csak fiatal munkanélküli srácok, akik szerencsések, hogy így munkát és fizetést kapnak. Valószínűleg pont ezért nem fogják a szükségállapotot feloldani, mert sok embernek így van munkája. Olyan ez mint nálunk a kormány munkanélküliekhez való hozzáállása. Kis pénz, valami alibi munka és már nem is munkanélküli. Na ez van Egyiptomban is.
Aki a valós helyzetet szeretné megismerni, javaslom inkább a Befejezetlen forradalom című egyiptomi dokumentumfilmet(magyarul a HBOGO-n mondjuk). A halálos áldozatokért nagyobb részt a kormány felelős. Azért azt tudni kell, hogy kemény diktatúra van náluk. Hoszni Mubarak elnököt sikeresen megbuktatták, de az igazi átalakuláshoz idő kell. A terrorista alatt egyébként békés fegyvertelen tüntetőket kell érteni, akiket a kormány terroristáknak nevez. Emlékeztek, ugyanez volt nálunk, amikor Gyurcsányt megbuktatták, ugyanúgy terroristáknak nevezték a tüntetőket. A békést persze úgy kell érteni, hogy nincsenek fegyvereik, de néha dobálóznak kövekkel. Nyilván nem a turistákat, hanem a kormány erőit, csak nem szabad rossz helyre keveredni. Nincsenek öngyilkos merénylők, ha valaki emiatt aggódna. Az erőszakos cselekményeket is nehezen tudom elképzelni. Ha bárhol segítségre van szükséged, rögtön körülvesznek a helyiek, hogy miben tudnak segíteni. Nagyon segítőkészek, amit mondjuk itthon nem fogsz megtapasztalni.
Amit a szegénységről tudni érdemes. Az emberek nagy része munkanélküli, jobbára csak a férfiak dolgoznak. Fura volt, amikor a pénztárakban, ahol nálunk mindenhol nők vannak, Egyiptomban csak férfiakat láttam. A házakon nincs tető. Mivel nincs hideg télen se és eső sosem esik, így csak felhúznak néhány falat, valahogy lefedik és kész a ház. Még alapjuk sincs. Ott ez bőven jó is. A szemétgyűjtés ott is működik, csak talán nem úgy, mint nálunk. Mindenhol kartondobozok, csomagoló anyagok vannak az utcákon. A nagyon szegények jegyre kapnak kaját.
A segítőkészségük sokszor zavaró és elsőre sokkoló is lehet, könnyű pánikba esni. Addig ugyanis nem szállnak le rólad, amíg nem segítenek valamiben. De csak eléd állnak, igyekeznek feltartóztatni, de mindig tovább tudsz menni. Csak menni kell, és idővel lemarad. Vagy adsz neki 1 dollárt, és cserébe ad valamit, akkor is békén hagy.
Az ivóvíz állítólag tisztább, mint nálunk, de nem ajánlatos meginni. Az ásványvíz 1 dollár 2X1.5 liter, a boltban még olcsóbb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!