Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért eszünk virslit szilveszt...

Miért eszünk virslit szilveszterkor?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországról származó magyar vagyok, ezért nem is értem miért terjedt el itt ez a hagyomány. Úgy érzem, mintha ezt a virslis dolgot a magyarok kicsit túltolnák..

(bevásárlóközpontok hűtúpolcain mázsaszámra van ilyenkor virsli, de csak ilyenkor)


Miért pont virsli? Annyi finomabb, egészségesebb, könnyen elkészíthető étel van, pont ezt az ócska kaját szokás újév előtt falni?



2015. dec. 30. 09:14
 1/8 anonim válasza:
88%
Mert karácsonykor felzabáltunk mindent és csak az maradt a hűtőben :)
2015. dec. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem onnan ered,hogy a lencse "szerencsehozó" újévi étel,az pedig virslivel finom.
2015. dec. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek buliznak és nem főznek. Nálunk nem lesz virsli, mert főzni fogok :P
2015. dec. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mert olcsó, és így több pénzed marad. Babona szerint ami az első nap van az lesz gyakori az egész évben, tehát sok pénzed lesz az év közben. (nem tuti)
2015. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szokás onnan ered, hogy jóformán idöráfordítás nélkül lehet készíteni, melegen lehet tartani, azaz mindenki akkor eszi, amikor éhes, és nem kell hozzá megteríteni.


Viszont amikor ez a szokás kialakult, akkor a virsli nem ugyanaz volt, mint ma, hanem rendes, húsból készült étel, mint amilyen ma is nyugaton. (Ott a virsli 80% fölötti mennyiségü húst tartalmaz némi füszerrel - viszont egyéb adalék nincs benne.)

2015. dec. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert finom :D Én egész évben szoktam enni, nem csak szilveszterkor, mustárral meg pizzaszósszal.
2015. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Úgy tűnik csak nálunk nem terjedt el annyira ez a 'hagyomány'. Én alapból utálom a virslit, sosem szoktam enni. Persze a lencséhez van virsli, de nem sok, meg csak a főzelékkel esszük, magába nem.
2015. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én azért, mert finom :)
2015. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!