Ki találta ki, hogy melyik napon melyik névnap legyen?
Mindig elgondolkodok mikor szerkesztem a naptárakat, írom be a neveket, hogy ezt amúgy ki határozta meg?
Ki találta ki, hogy egyes neveknek az évben többször is legyen napja, más neveknek meg csak egyszer? Nem volt elég név, aztán ki kellett pótolni?
És mi a helyzet a Pállal? Hogy lett ennyire különleges, hogy júniusban 3x is van névnapja, sőt, egymás után 2 napon is. Olyan, mintha elfogyott volna az ihlet, nem volt jobb ötlete annak aki kitalálta, aztán úgy volt vele, legyen Pál meg másnap is Pál, jóvanazúgy.
Aztán ott van pl. sok hasonló név ugyanazon a napon van, de akkor mondjuk a Lilla, Lili meg a Liliána miért van külön napokon?
Olyan fura, nincs benne semmi logika, más is így gondolja?
Na igen, a #3 gondolatmenetét folytatva, kiegészíteném a kérdező kérdését:
Gondolom egyszerűen csak véletlenszerűen, vagy szimplán az adott napokra már beosztott nevek mennyisége alapján fogják őket bepakolgatni (vagy már bent is vannak, ezt nem tudom, a lista amiből nézegettem 2017-es), de mi alapján fogják ezeket a neveket beosztani?
Mi alapján lesz kijelölve Polikárp napja? Vagy Skolasztika napja? Vagy Immakuláta napja?
Mert az olyanokhoz még, amik termés nevek, mint a Gesztenye, Eperke, Barack, vagy egyéb természethez kötődőek mint Vanília, Zöldike, Búzavirág, Tavaszka, Tűzvirág, még azt mondom, hogy lehet találni időpontot az alapján hogy mikor van ezeknek szezonja, stb.
De a fentiekhez?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!