Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért mennek sokan bulizni...

Miért mennek sokan bulizni Karácsonykor?

Figyelt kérdés
Olyanok,akiknek van családjuk.

2013. dec. 24. 22:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Te miért foglalkozol azzal, hogy mások mit csinálnak? Ne legyél már ennyire magyar!
2013. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy sokan mennének, 24.-én szentesete pl nincsenek is bulik
2013. dec. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha akarnak,miert ne mennenek? Mindenki ugy unnepel ahogy akar. Ahol most lakunk ott delutan tele volt a belvaros bulizokkal, minden kavezo es etterem tele volt. Kicsit fura is volt,hogy ma delben ceges kajalasunk volt,en jottem haza 4kor,a tobbiek meg mentek meg inni.
2013. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
81%

Szerintem ez nagy baj, hogy sokan ilyenkor buliznak és isznak nagy mennyiségben. A karácsony nem erről szól.

Gondolom sokan azért mennek mert nem tapasztalták meg, hogy miről kéne szólnia a karácsonynak és mit kellene ilyenkor csinálni. Én sajnálom őket, hogy a buliba "menekülnek".

2013. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Szerintem rettenetes, hogy már itt tartunk. A karácsony nem azért van, hogy szétpiálja az ember meg szétbulizza az ember magát. Arra ott van a szilveszter. 24 éves vagyok, de állíthatom, hogy ez a jelenség korábban nem volt és úgy volt rendjén. Ez is el fog vezetni ahhoz, hogy kivész az emberekből az ünnep igazi jelentése és jelentősége. Én undorító szokásnak tartom és ne mondja senki, hogy ez jó, vagy természetes, esetleg helyén való dolog és ne érdekeljen senkit. Aki ilyet mond, az azért teszi, mert ezzel védekezik, náluk a karácsony semmit sem jelent.
2013. dec. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

4: mindenkinek arrol szol, amirol akarja, hogy szoljon. Itt ez a szokas, hogy bulikkal es a baratokkal unnepelnek. Mondjuk 20 fokban persze jobban van kedve kimozdulni az embereknek......

Miert akarod megszabni masoknaak,hogy hogyan toltsek ezt a napot?

2013. dec. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Senki sem szabja meg, de nem normális szokás. Egyenesen hihetetlen, hogy a kereszténység legszentebb ünnepén valaki fogja magát és elmegy beba.szni, tombolni, mert nem tud egy-két napig a fenekén ülni és a szeretteivel lenni békességben. Bulizni bármikor el lehet menni az év alatt, de karácsony csak egyszer van.
2013. dec. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Csak szolok, hogy ez egy pogany buli pogany jelkepekkel (karacsonyfa). :-)

Amugy pont Spanholorszagrol irtam, nem tudom eleg kereszteny orszag-e neked, de itt buliznak.... Mondjuk a hulye petardazast befejezhetnek mar vegre.

2013. dec. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Pogány ünnep volt az előtt, hogy a karácsony megjelent volna. Nem a karácsony volt pogány ünnep és nem a fa a pogány jelkép, hanem a karácsonyt megelőző pogány ünnep, amit szintén 25.-én tartottak. Egyébként lehet hogy a spanyolországodban bulizással ünneplik, de ez itt Magyarország! Ne vegyünk már minden szokást át másoktól, amikor nekünk is van sajátunk. Nálunk nem bulizni szoktak.
2013. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Na géphez jutottam végre é ékezetekhez... szóval a kereszténység legszentebb ünnepéről:


"A karácsonyi ünnep szellemiségéhez, és jellegéhez hasonló ünnepek már korábban is léteztek, például a pogányok téli napfordulós ünnepe, a szaturnália ünnepségek. Az ókori Rómában december 17-25 között tartották a földművelés istenének, Szaturnusznak ezt a nagy ünnepét. Ekkor nagy táncos vigadalmakat tartottak birodalomszerte" (nagy táncos vigadalmak.... :-)))


"A fény diadalát ünnepelték a halál és a sötétség felett. A régi pogány ünnep vigasságokkal volt tele, mivel a téli napforduló a régi földművesek körében az újjászületést, a reményt táplálta. A földművesek számára fontos volt a meleg eljövetele, mivel a létük múlott rajta. A meleg időszak a bőség időszaka volt, míg a hideg időszak a sötétség és a nélkülözés időszaka, ilyenkor az isteneket igyekeztek jókedvre deríteni. A szolgák megajándékozása is elterjedt volt. A házakat örökzöld borostyánokkal díszítették. A római császárkorban december 25-én a szoláris jellegű Mithrász ünnepét tartották, amelyen kötelező volt részt venni. A keresztények számára az jelentette a kiutat ebből, hogy ezen a napon Mithrász helyett Jézus születésnapját ünnepelték.Miután a kereszténység államvallássá vált, hamarosan hivatalos ünneppé nyilvánították Jézus születését. Ezt az eseményt a 4. századtól kezdték ünnepelni, január 6-án epifánia (Epiphaneia) néven vízkereszt ünnepén. Karácsony ünnepe 325-ben került át december 25-re, az első nikaiai zsinat döntése alapján. "


Tehát rányomtátok a bulitokat a mi táncos vigasságunkra, aztán meg meg vagytok sértődve, hogy miért nem otthon üldögél mindenki. :-D


(amúgy eddig 40 évig én is mindig úgy ünnepeltem a Karácsonyt ahogy az átlag magyar, csak az ember máshol rájön, hogy lehet máshogyan is élni... és az sem olyan rossz és elítélendő. Én mondjuk szeretnék látni annyi magyar apukát ÉV KÖZBEN is látni a játszótéren, iskolák körül mint ahányat errefelé, hogy ne csak szenteste ájtatoskodjanak a családdal, majd a következő 364 napig meg nem érnek rá, mert fáradtak, mert gépeznének, mert tévéznének, stb.)

2013. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!