Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Úgy összességében melyik az...

Úgy összességében melyik az előnyösebb: műfenyő vagy valódi fenyő?

Figyelt kérdés

Az egyik üzletben már árusítják a műfenyőket.

Nagyon szépek voltak. El is gondolkodtam, hogy veszek egyet.

Eddig minden karácsonykor valódi fenyőink voltak.

Kíváncsi vagyok az előnyökre, hátrányokra.



#vásárlás #fa #karácsony #fenyő #műfenyő #műfenyő versus valódi fenyő
szept. 29. 17:36
A kérdező szavazást indított:
Műfenyő
Valódi fenyő
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Pénzben nyilván a müfenyő, környezetvédelmileg az igazi. Kinek mi a fontosabb...
szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Ízlés dolga. Nekem egyértelműen a valódi. Ha nem jutnék hozzá, akkor inkább lemondanék az egészről, mű akkor sem kellene.
szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az igazi, élö, konténerben, amit a tél után ki lehet ültetni.

A müfenyö kifejezetten ronda, akkor inkább semmi

szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk a valódi jobban adja a karácsony érzetét, de kinek mi :D
szept. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

"Pénzben nyilván a müfenyő, környezetvédelmileg az igazi."


Mert az ám az igazi környezetvédelem, ha minden évben több ezer fát kivágnak

szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

5: azokat a fákat erre nevelik. Ha nem lenne ez a szokás, akkor sem lenne több fa, mert eleve nem nevelnék őket. Az ünnep elteltével meg újrahasznosítják a kidobott fákat.



Én az igazit szeretem. De már nagyon szép műfenyők vannak. Csak az tart vissza, hogy az is csak újonnan nagyon szép, minden évben egyre kevésbé lesz szép, az összehajtástól, kihajtástól. Munkahelyen az van és látszik rajta, hogy minden évben rondább.

szept. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

"Mert az ám az igazi környezetvédelem, ha minden évben több ezer fát kivágnak"


A karácsonyfának szánt fenyőket kifjezetten erre nevelik. És amíg kint vannak, oxigént termelnek, javítják a mikroklímát és talajt, élővilágnak adnak otthont, madaraknak, emlősöknek, rovaroknak és amikor kivágják őket,a közelben lesznek eladva. Karácsony után pesig felhasználhatóak tüzelőnek, mulcsnak és ha nem, akkor is lebomlanak teljes mértékben.


Ha senki nem vesz igazi fenyőt, ezek a fák el sem lesznek ültetve, szóval el nem vesznek pluszban a zöld felületből.


A sok millió, soha le nem bomló, mindenfele vegyszerekkel készülő, a világ túlsó feléről ideérkező gagyi műfenyő, amiből ugyis újat veszel X évente, na azt össze sem lehet hasonlítani ezzel.

szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
75%
Akinek nincs sok ideje vagy kedve vesződni a fa vásárlással, faragással, majd takarítással, annak a műfenyő jobb, főleg amely már eleve díszített. Hátránya, hogy minden évben ugyanolyan és nincs fenyő illat.
szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!