Hogyan kéne csinálni a növényekkel való tojásszínezést?
Próbáltam tegnap reszelt narancshéjjal, amivel együtt kb. 1 liter vízben főztem a kifújt tojásokat...nem sikerült.
Próbáltam ma azt, hogy a vöröshagyma legkülső, töredező, vékony héját lehúzom, és azt fél liter éppen forrni kezdő vízbe (amiben már volt 1.5 evőkanál ételecet)beleteszem, és forralom 20-30 percet. A víz majdnem mind elforrt, de miután végeztem, hozzáöntöttem kicsit, majd ezt áttöltöttem egy befőttes üvegbe, kiszedtem a héjakat, és beleraktam a kifújt tojásokat (előtte megtöltöttem egy kis vízzel, hogy lesüllyedjen), azóta eltelt kb. 20 perc, de még egy kis színeződés sincs, ahogy én látom.
Mit rontottam el? Hogyan kéne csinálnom?
Jó lenne, ha tudnám :/
A válaszokat előre is köszönöm.
A tojást a hagymahéjakkal együtt kell a vízbe tenni, és együtt forralni fel.
Ha sárgát akarsz, akkor sáfrányos szeklicével, sáfránnyal vagy kurkumával csináld.
Pirosat céklalével tudsz.
Azóta már "ment rá" a színből, de néhol vannak foltok.
Akkor legközelebb majd a héjakkal együtt csinálom.
Én több évvel ezelőtt festettem hagymahéjjal tojásokat, és működött. (Lehet, hogy manapság már a hagyma sem az igazi?) Próbáld újra, a hagymahéjjal együtt főzve, szerintem jó lesz.
Mi egyébként levelekkel díszítettük a tojásokat, úgy, hogy harisnyával szorítottuk a levelet a tojásra (egy harisnyaszárban 4-5 tojás is volt, és a tojások között meg a végén be volt gumizva, hogy elég szoros legyen). Olyanok voltak, mint néhány dagadt kolbász. Így főztük meg a hagymaleveleket meg a tojást együtt, és nagyon szépek lettek.
Így hogy most hagytam ázni a lében majdnem egy napot, elég szépen átszíneződött, igaz vannak világosabb foltok helyenként, de ahhoz képest elég jól sikerült.
Legközelebb viszont majd megpróbálom a lével együtt főzni.
Egyébként a kifújt tojásnak a belsejét mennyire kell kimosni, mert elég kicsik rajta a lyukak (fújni is nehéz...nagyobb lyukat akarok akkor meg repedezik), és így nem könnyű vízet engedni bele?
Szia!
Én nem annyira szoktam kimosni, és nem szokott vele semmi baj lenni, nem lesz büdös.
Tényleg, mi is a harisnyás módszerrel festettük anno a tojásokat, ahogy #3 írta. Csak nem falevelet raktunk bele, hanem petrezselyemzöldet. Együtt főztük a hagymával a tojást, Amikor megfőtt, akkor a vízben hagytuk kihűlni, majd amikor kivettük és megszárítottuk a tojásokat, akkor szalonnabőrrel (a szalonnás oldalával) megdörzsöltük, így szép fényes lett.
De jó ez a kérdés, szép emlékeket ébresztett! :-)
#6 és #7 vagyok
Találtam egy ilyet:
Kis történelem, kis folyamatleírás és 32 tipp a természetes festőanyagra. :-)
Bár ez a fonalfestésről szól, de gondolom tojásra is kipróbálható.
Bocs, még egy dolog kiamradt. :-)
A hagymás festétst úgy csináltuk, hogy Húsvét előtt már elkezdtük gyűjteni a hagymahéjat, mert jó sok kell belőle. Arányokat nem tudok mondani, de annyi volt a főzővízben, hogy az "sűrű" lett tőle. Szóval tele kell rakni az egész edényt, hogy éppen ellepje a víz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!