Mit ünneplünk valójában Húsvétkor?
1. Jézus nagy valószínűség szerint élt, a legtöbb tudós ezt vallja.
2. A keresztények természetesen Krisztus feltámadását ünneplik. A feltámadás Jézus legnagyobb csodája, az ünnep pedig a legfényesebb az egyházi évben.
3. Aki nem hívő, azt ünnepli, hogy négy napig nem kell dolgozni, jókat eszik, találkozik a szeretteivel.
Nehogy azt hidd (előző, 12:09 ó.), hogy az általad említett könyv a megcáfolhatatlan, igazmondó olvasmány. Nem akarom megcáfolni, mert nem is tudnám.
Hiába hozakodnék elő a Bibliával, mert az ott leírtakat sem tudom megcáfolni, de nem is akarom.
Amit fentebb írtam, az arra az esetre vonatkozik, amit a keresztény és keresztyén vallások tanítanak. Vagyok annyi idős, aki még kötelezően járt hittanra és az osztályzatot a fél- és évvégi bizonyítványba is beírták.
Ennyit az egészről, vitát nem akarok sem kezdeni, sem folytatni.
Az emberek többsége követ valamilyen vallást, és ebből sokan vannak, akik elhiszik, hogy Jézus feltámadt, egészen pontosan kb. 31,5%, szóval eleve tévesen állítottad azt, hogy idézem: "Az emberek többsége ilyen dolgokat nem gondolnám hogy elhinne hogy valaki feltámadott és társai, mert abszurd így a 21. században.". Pontosabban lehet, hogy nem gondolnád, de ettől még így van.
Magyarországon a legutóbbi kiértékelt népszámlálás szerint 54,19% volt keresztény, aminek nagy része a történelmi keresztény felekezetek között oszlik el.
Ezzel most nem a te hited, vagy nem-hited akarom cáfolni, egyszerűen vannak emberek, nem is kevesen, akik elhiszik.
Mivel a húsvét keresztény ünnep, ezért nyilván ezek az emberek Jézus feltámadását, megváltását ünneplik ekkor.
Alig van olyan történész, régész stb. szakértő, aki szerint nem létezett Jézus. Én speciel rengeteget foglalkozom ókortörténelemmel, történettudománnyal, és még nem is nagyon találkoztam olyannal, aki objektíven (nem a saját vallásellenes, vagy keresztényellenes nézetei miatt) állította volna, hogy nem létezett. Több korabeli pogány, illetve zsidó történetíró is említést tesz róla. Konszenzus van a történészek között Jézus történeti személyét illetően. Másrészt a Biblia nem egységes irodalmi mű, nem egy szerzőtől származik, az evangéliumokból mindjárt van négy db. aminek a felkutatása a bibliatudomány feladata: [link]
Ez alapján mindjárt van négy eltérő forrásunk, amelyek beszámolnak olyan részletekről is, amelyekről a többiek nem. Ezenkívül van egy Q (német: Quelle) forrás is, ami szintén beszél Jézusról.
A zsidóknak hasonló időpontban van egy pészah nevű ünnepük, ők az Egyiptomból való szabadulást ünneplik.
A nem hívők nem nagyon ünnepelnek ilyenkor semmit, ha a család sem vallásos. Ha a család az, akkor nyilván a családot, és hogy együtt lehetnek. Ha nem, vagy nincs is család, akkor örülnek, hogy nem kell bemenni végre, lehet egyet pihenni, esznek, meg isznak egyet, ha jó az idő elmennek egyet kirándulni stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!