Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Tartod a húsvéti ünnepet és...

Tartod a húsvéti ünnepet és ha igen, hogyan, miben nyilvánul ez meg? Ha csak részben tartod, azt is írd meg.

Figyelt kérdés
Köszi!

2021. ápr. 5. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
El szoktam menni egyszer templomba, de inkább apám lelki megnyugvásáért. Meg a két nagymamámat meglocsolom és ennyi
2021. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Nem locsolkodok,mert kamasz korom óta cikinek érzem a versmondást, meg a locsolkodást. Hagyományos ételek fogyasztásában nálam ki is merül az egész ünnep.


32/F

2021. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom. Parom szokott ilyenkor tarjat, tojast stb kesziteni, ha o nem lenne, engem a kaja resze sem erdekelne, oszinten szolva szerintem a sonka/tarja nem olyan nagy cucc, egy darab sos hus.

Raadasul nekunk munkanap, vagyis hetvegekent kezelik, ha beosztanak be kell menni. (En pl ma megyek.) Egyebkent egy sima hosszu hetvege lenne szamomra.

2021. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Mi nem ünnepeljük a Húsvétot. Nekünk csak egy hosszú hétvége. Általában elutazunk valahová. Jelen helyzetben a telekre mentünk ki a nyaralóba. Bográcsozunk. Tegnap túrázni voltunk 15km-t.


Az anyóst minden évben megüti a guta, hogy nem locsolkodunk a gyerekekkel és kihagyjuk a húsvéti szokásokat. Már csak ezért is megéri kimenni a telekre.

2021. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Mi elég sokáig tartottuk a Húsvéti szokásokat, de annyi családi tragédia ért minket, hogy valahogy mi is megváltoztunk. Azon kaptuk magunkat, hogy jobb, ha nem ünnepeljük. Talán a családból én vagyok a legkülöncebb, a többiek azért jobban kijönnek a rokonsággal, de én más vagyok.

Amúgy sajnálom, hogy így alakult. Vannak emlékeim, amikor teljesen feltöltődve hagytam magam mögött a húsvéti ünnepeket, és ezt a rokonságnak köszönhetem.

Én valamilyen szinten mindkét tábort megértem. Aki menekül otthonról és aki alig várja, hogy lássa a régen látott családtagokat, ismerősöket.

2021. ápr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Hívőként úgy tartom a húsvétot, ahogy azt az egyházam előírja. Tartom a böjtöt, vírusmentes időben elmegyek a szertartásokra. Ez nem zárja ki, hogy amikor lehet, a családdal tartalmas programokat szervezzünk, vagy az egyéb, nem ünnepeken rendszeresen végzett dolgaimat hanyagoljam. Tegnap pl futni voltam.
2021. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Keresztény vagyok és a családom is, ezért értelem szerűen a böjtöt megtartom mindig. Általános fogadalmam, hogy lemondok a húsról, a tojásról, az édes ételekről/italokról, próbálok többet imádkozni és próbálok jobban arra törekedni, hogy a krisztusi tanítások mentén éljek. Amióta tartom a böjtöt, azóta kezdem úgy érezni, hogy szükségem is van rá, magam miatt is, nem csak a vallás és a hagyományok miatt, mert ez egy kicsit azt szimbolizálja, hogy testileg és lelkileg is megtisztulok. Az egész nagyböjtben, próbálom követni, most például TV-n keresztül a miséket, de a nagyhéten erre még jobban odafigyelek. A szent három nap a gyászé és a szomorúságé, valamint a felkészülésé a húsvétra. Nagypéntek a szigorú nap. Nagyszombaton világosban még böjtölök, de a nap lemenése után neki kezdünk a már elkészült ételeknek, általában, egyébként a sonkát és mindent nagypénteken készítünk el, de nem eszünk belőle, semennyit (!!!), nagyszombat pedig a tojásfestés, tojásírás és minden más díszítés napja. Ilyenkor délelőtt pihenünk és ötleteket merítünk, majd kora délután nekiállunk a tojásfestésnek és a tojásírásnak, ami egy elég hosszú munka, általában késő délután vagy kora este végzünk vele. Utána feldíszítem a húsvétfát, a szobákat húsvéti díszekkel, a konyhában pedig az asztalra felkerül az ünnepi fehér terítő, a szentelt barka és virág, valamint a díszek. Az esti, sötétedés utáni feltámadási mise után, a szépen megterített asztalnak esünk és jól belakomázunk. :-) Utána a közelebbi ismerősöket felhívjuk felköszönteni őket, majd nézzük a húsvéti műsort a TV-ben, illetve ehhez kapcsolódó tartalmakat. Másnap olyan 9 óra körül kelünk és akkor kezdünk neki a húsvéti, ünnepi reggelinek (sonka, kalács, torma, újhagyma, póréhagyma, retek, színes és hímes tojás és még megannyi más és sütemény). Ezt követi az egymásnak elrejtett ajándékok megkeresése és felbontása. Utána a távolabbi ismerősöket is felköszöntjük, illetve a közelebbieket még egyszer. Ezt követi megint a pihi, a beszélgetés, illetve az ünnepi tartalmak. Délben ismét szentmise, majd tevékenykedünk egy kicsit a konyhában és ünnepi, 4 fogásos ebéd. Utána estig megint pihenés, meghittség, ez a nap a családé, majd vacsora, ami hasonló a reggelihez. Húsvéthétfő is hasonlóan néz ki, de akkor locsolkodás is van, amit nagyon szeretnék, ha lennének a közelemben rá méltó lányok. :-) Utána a következő 8 napban még húsvéti hangulat van. :-) Boldog, békés, áldott, kellemes húsvétot mindenkinek!!! :-)
2021. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Mi is keresztények vagyunk, így ünnepeltünk idén:


- Minden évben mindenki kitalál magának valami lemondást a böjt alatt. Nem feltétlen ételre vonatkozólag; lehet ez bármi, amit elégnek érzel. (Sok érdekes ötletet lehet találni az interneten is, ha nem jut eszedbe semmi.) Nekünk elég jó dolgunk van, mert a nagyobb ünnepek alkalmával (Advent, böjt alatt...) kapunk minden héten “kis feladatcsomagokat”, amik segítenek az ünnepre hangolódni.


- A járvány miatt idén bezártak a templomok, de online is lehetett követni a szentmiséket. Annak érdekében, hogy mindenkinek legyen lehetősége kicsit betérni a templomba, egész napos szentségimádásokat tartottak. Ehhez kellett pár vállalkozó-szellemű ember, aki vállalta, hogy egy-egy órára őrzi a templomot.

Szerencsére meglehetett oldani azt is, hogy időnként gitáros szentségimádást is tartsunk.


- nálunk a tavaszi nagytakarítás is része valamennyire az ünnepnek:)

Még van egy-két szokásunk, de rátérek a lényegre.


- Nagypénteken általában keresztúton veszünk részt. Erre sajnos idén nem volt lehetőségünk, úgyhogy a Passió című film formájában emlékeztünk meg Jézus szenvedéséről.

- Nálunk Nagyszombat a készülődés napja, ilyenkor főleg a vacsorára készülünk fel, pihenünk kicsit délelőtt. Majd délután körmenetre megyünk (kisebb testvéreim miatt a misén sajnos sokszor nem tudunk résztvenni) mécsesekkel:) Idén ez is elmaradt, csak ételszentelés volt. Általában a szertartás után megvendégelünk pár rokont, együtt ünneplünk, ezt szintén nem tudtuk megoldani ez alkalommal.

- kalácsot készítünk ki a nyuszinak és korán lefekszünk:D másnap reggel keresgéljük az édességeket, majd mivel négyen vagyunk testvérek, elosztjuk igazságosan amit találtunk és indul a cserebere:)

- idén locsolók sem jöttek, de ezt annyira nem bánjuk, ez nem is szerves része nekünk az ünnepnek


Remélem, sikerült válaszolnom a kérdésedre, kérdezz nyugodtan, ha érdekel még valami!:)

2021. ápr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is megszoktuk ünnepelni.

Pénteken nem eszünk húst.

Szombaton otthon eszünk sonkát, illetve béke időben rokonok jönnek hozzánk,

Vasárnap nagyszüleimnél szokott lenni egy nagy ebéd

Hétfőn meg locsolkodni megyek.

2021. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
A nyuszi hozza a csokit a kicsiknek, jönnek locsolók és festünk tojást.
2021. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!