1956 október 23. -án a magyar rádiók bemondták-e, hogy tüntetések vannak vagy inkább nem mondták, hogy ne tudjon róla több ember?
Figyelt kérdés
Fontos lenne egy dolgozatomhoz. Ha igen, akkor melyik?2016. márc. 26. 14:54
1/9 anonim válasza:
attól függ ki üzemeltette a rádiót és mennyire akarta magán élete végéig börönbe zárni a rádiós. De ha csak akár egy szóval is támogatta a forradalmat akkor rászálltak a ruszkik.
2/9 anonim válasza:
Gerő elvtárs tartott beszédet a Kossuth rádióban és nacionalista antiszemita lázadásnak minősítette a tüntetést és a követelések minden pontját elutasította.
3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segített. :)
2016. márc. 30. 09:35
4/9 anonim válasza:
1956-ban szerintetek KI üzemeltethette A rádiót ?! Micsoda képtelenség. Mennyire látszik, hogy gyerekek vagytok és a rendszerváltást nem éltétek meg. Az előtt nem volt olyan, hogy a TIÉD, nem volt hogy MAGÁN. Csak állami lehetett valami. Kereskedelmi vagy vidéki rádiót kanyarba se voltak még negyven évig biztosan.
5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Arról meg nem tehet senki, hogy megszületett-e akkor vagy sem, hogy megtapasztalja.
2016. ápr. 5. 21:20
6/9 anonim válasza:
Szerintem külföldi adók is foghatóak voltak. Magyar nyelvű adással.
56 -ban nem éltem, de hallottam, hogy volt adó, ahol bíztatták az embereket, "tartsatok ki, jövünk!".
És volt valami cikk is arról később, hogy Ausztriában tényleg voltak fölfegyverzett csoportok, arra várva, hogy Mo-ra induljanak.
De valahogy elmaradt, vagy elvesztették a kapcsolatot, vagy valami miatt mégis csak terv maradt.
7/9 anonim válasza:
Szanad Európa Rádiónak hívták azt, Nyugat-Németországbók közvetített, a magyarok próbálták zavarni az adást, és csak titokban lehetett hallgatni. [link] - Itt az 56-os szerepéről is van egy bekezdés.
8/9 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm :)
2016. ápr. 18. 15:22
9/9 anonim válasza:
Bemondták, megragadta a mikrofont Petőfi és felkérte a népet, hogy vonuljanak át a Bankjegynyomdához, hogy ott kinyomtathassák a 14 pontot. Ezt követően Tutajosék és Gárdonyi szurkot öntöttek Gömbös Gyulára a Budai Várban, de a Vörös Hadsereg leverte a felkelést a Duna Kanyarban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!