Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szoktatok halloween-kor...

Szoktatok halloween-kor (Október 31-én) töklámpást faragni, vagy a házat valamilyen módon feldíszíteni?

Figyelt kérdés
Szeretem az ünnepeket ( a konzumünnepeket is, mint pl. a halloween) Tudom ez idiótán hangzik, de így van. Érdekelne, hogy ezzel még kb. mennyien vannak így.

2014. szept. 24. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, szoktuk mindkettőt. :)

Faragni nem aznap, hanem előtte pár nappal. Halloween-kor kitesszük a faragott töklámpást az előkertbe.

A házat denevérekkel, csontvázakkal, pókokkal díszítjük, és szoktam halloweenes sütit is csinálni. :)

2014. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem tartjuk a halloweent, nálunk nem szokás, és nem is szeretném ha az lenne. Mindszenteket és halottak napját tartjuk. Azokra emlékezünk akik már nincsenek köztünk...
2014. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Díszíteni, tököt faragni nem szoktunk(nincs házunk, a tököt se tudnánk hova tenni) Ha meghívnak beöltözős buliba, akkor el szoktunk menni.
2014. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mi sem ünnepeljük a Halloweent, de én személy szerint töklámpást szoktam faragni, bár csak azért, hogy kiéljem kreatív énem. :)
2014. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként hívő vagyok és mindenszettokor én, meg halottak napján mindig kimegyek a temetőbe- azt is nagyon szeretem :)

De szerintem a halloween-ozni jó móka :)

2014. szept. 24. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom az ünnepeket. :) Főleg a vidám ünnepeket, amikor az ember kiléphet a szürke hétköznapok mókuskerekéből és kikapcsolódhat a megszokottól eltérő módon. Amúgy se sok olyan ünnep van ami a vidámságról szólna. Én mindig megtartom a Halloweent, de nem azért, mert "majmolnám az amerikaiakat". Egyébként is egy ősi kelta hagyományból alakult ki és a félreértések elkerülése érdekében leírnám, hogy október 31-én ünneplik. Szerintem nagyon jó ünnep, különleges hangulata van, és számtalan szórakozási lehetőséget kínál felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt. Pl.: töklámpás faragás, díszek készítése, lakás kidekorálása, jelmez készítése, témába illő sütemények készítése, különböző társaságban játszható játékok stb... Én személy szerint nem vagyok vallásos, de biztos vagyok abban, hogyha az is lennék, akkor sem hagynék ki egy ilyen vidám családi ünnepet, csak azért mert nem a vallásomhoz kötődik, de még csak azért sem mert nem magyarok találták ki...Mi minden évben szűkkörű házibulit szervezünk a közeli barátoknak és együtt töltjük ezt a napot, előre készülünk rá, a bulin pedig sokat nevetünk, játszunk, beszélgetünk. De itt ezen az oldalon eléggé erősen képviselik az ellenkező nézőpontot, ezért is éreztem úgy, hogy leírom a véleményem. Szerintem ne szégyelljük, hogy lehet vidám ünnepeket is tartani, és attól se féljünk, hogy nem mi találtuk ki. A világ attól színes, hogy nem fekete-fehér, ha értitek mire gondolok... :)
2014. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én nagyon szeretem az ünnepeket :) Tököt faragunk a barátnőimmel, halloweeni estét tervezünk (csukott szemmel sminkelés, filmezés, jóslások stb.) Ha a barátnőid, barátaid is szeretik a halloweent akkor tervezz estét. Öltözzetek be! Vagy az iskolában is szervezhettek valamilyen halloweeni estét. Mi tavaly ilyeszgettük az embereket az utcán. Szerezz be valamilyen ilyesztő maszkot vagy sminket és pár baráttal menj ki ilyeszgetni a többieket.
2014. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!