Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon a...

Szerintetek Magyarországon a Halloween valami nagy ünnep?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 23:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2012. okt. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Csak elmehávorodottak foglalkoznak vele. Egyáltalán nem ünnep. Ez a kérdés lett a rovat „reptoidja”. A meglehetősen népes, és sok fiatalt is magában foglaló ismerősi körömben alig hallott valaki róla, ünnepelni meg senki. De miért is kellene nekünk egy ősi kelta ünneppel foglalkozni, amikor hasonló magyar népszokásunk is feledésbe ment (aprószentek-járás)?
2012. nov. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Fenéket. De mióta bevezették az őszi szünetet, meg a nov. 1-i munkaszüneti napot, egyre jobban terjed. Halloween-bulik, stb. Lehet bulizni, berúgni az őszi farsangon helovínre hivatkozva, másnap se suli, se meló. (már akinek)
2012. nov. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Soha nem volt ünnep. Csak ma divat minden amerikai, külföldi szokást átvenni a magyar szokások helyett.
2012. nov. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem.Max. tartanak haloween-i bulikat,de ennyi.Még a tv-be sem adnak olyan műsort,szóval itt Mo-n nem is ünnep. :(
2012. nov. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Angolszász. Még mindig. Amúgy meg még nem,de egyre inkább az lesz ^^
2012. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 1. 11:34
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem amerikai, hanem angolszász. De az északi országokban is tartják.


Nem ünnep, mert az emberek egy része utálja, holott nem is tudja, hogy mit utál, mert csak a tévéből tájékozódik.

2012. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

Szeretném, ha valaki elmagyarázná, hogy a szabályzat melyik pontjához híven lett lehúzva sok válasz. A kérdés ugyanis az, hogy ünnep-e Magyarországon a Hallowen. Itt ez a kérdés. Erre a helyes válasz az, hogy nem.

Én is leírom válaszképpen: nem ünnep.

Minden más beírásotok csak süketelés. Érzelmeket a szeretitek-e kezdető kérdéseknél tessék nyilvánítani. Olyan is van néhány.

2012. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem ünnep, de valahol tartják, így muriból, de szerintem ez egyáltalán nem baj, valaki így tölti el ezt a napot.


Amúgy sajnos szokás Halloweenről azt hinni, hogy akkor van, mint halottak napja, pedig 2 külön dátum. Ráadásul 1 nap még van is köztük.


Szerintem, legalább is én úgy vagyok vele, hogy mindenki azt ünnepel, amit akar, most azért, hogy valaki bulizik, hát Istenem, bulizzon, semmi közünk hozzá így látatlanban.


Azzal a Halloweent tartók tisztában vannak, hogy senki nem fog cukorkát adni, mikor bekopog hozzá, hogy "csínyt vagy csokit", mert itt azért még nem annyira tudják, mi is ez, meg mikor van.


Valakik meg temetőbe mennek, szép szokás, hagyomány, de szerintem hülyeség elhervadó virágokra, csicsás mécsesekre verni a pénzt.


Ez is ugyanolyan lehúzás, és hülyeség. Azzal is megtiszeljük az elhunytat, ha kimegyünk, és gondolunk rá.



Szerintem nem szabad a másik véleményét így lepocskondiázni, 1000 félék vagyunk, önálló gondolkodással, nem mint a robotok. Mindenki azt ünnepel, és ahogy, ahogy akarja. A Halloween pedig egyre inkább divat lesz, ez elkerülhetetlen, de nem azt jelenti, hogy innentől nincs halottak napja sem.


Ennyi :)


A

2012. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!