Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha egy hónapon belül több...

Ha egy hónapon belül több rokonnak van születésnapja, névnapja, azt egyszerre ünneplitek, vagy minden hétvégén megünnepeltek valakit, külön-külön?

Figyelt kérdés

okt. 6. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A "rokonokat" nem ünnepelem, írok nekik egy emailt/sms-t vagy esetleg felhívom öket.

Felköszönteni csak szülöt, gyereket, partnert szoktam, kifejezetten ünneplni meg max. a kerek szüleinapokat

okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem ünneplitek mindenkinek minden egyes szülinapját, feleségednek, gyerekednek, szüleidnek? Mi mindet külön. Tehát ha októberben 3 szülinap van, az 3 külön szombati ünneplést jelent. Egy a férjem családjával a férjem szülinapján, egy a szüleimnek mi águnkkal, egy a gyereknek az összes rokonnal összegyűlve mindkét oldalról.


Kíváncsi vagyok, más hogyan oldja meg, ha ilyen sok van egyszerre, nekem kezd kicsit sok lenni...

okt. 6. 15:27
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez megállapodás kérdése, és függ attól, milyen ünnepek milyen személyeknek, és mennyire vannak közel az ünnepnapok. Mivel nálatok a vendégek az egyes alkalmakkor eléggé különbözőek, nem tartom rossznak, hogy külön ünneplitek.

Nálunk születésnapnál és névnapnál is vannak egybeesések, de mindkét esetben csak 1-1 nap a különbség, és ugyanabban a körben ünnepelnénk, ha külön lenne, szóval egyben van, nem is lehetne külön.

okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Mi nem ünnepeljük senki szülinapját, névnapot pláne nem.

Köszöntés, esetleg valami apró ajándék, süti, ha épp összefutunk. Mindenkinek van valamije szeptemberben, de egy tervezett és egy véletlen találkozóval le lett tudva az egész.

okt. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Én csak két esetet tudok elképzelni, ami normális megoldás: VAGY mndenkinek akkor ünnepelik külön a valamilyen napját, amikor az van, VAGY nem ünnepelnek semmit.

Nálunk kisgyerekeknek van születésnap ünneplés, 14 éves korig, utána nincs semmiféle felhajtás.

okt. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is van egy-két hónap, mikor több születésnap vagy névnap van, de mindenkit a saját napján köszöntünk meg, viszont egyikből sem csinálunk nagy felhajtást.

Mi csak közeli családtagok esetén ünnepeljük a születésnapot és a névnapot, konkrétan a négy nagyszülőnél, és mi férj-feleségként, és a gyerekek esetében. De nem csapunk bulit, csak veszünk egy kisebb tortát, ha a gyerekek szülinapjáról van szó. A gyerekeknek pénz és csoki, egymásnak meg egy csoki vagy bor. Amíg kicsik voltak, természetesen kaptak játékokat és ruhákat ajándékba. Mi felnőttként már inkább csak pár percig elmerengünk, hogy megint elment egy év, de eszünkbe se jutna, hogy ezt nagyobb bulival meg is ünnepeljük. Nagyszülőket telefonon köszöntjük, és legközelebb mikor megyünk látogatóba, akkor visszük utólag a csokit, cserepes virágot vagy bort, maximum pár napos késéssel, mert csak hétvégén tudunk menni, 1-2-3 hetente.

A névnap nálunk egy kb. 10-20 másodperces ceremónia, odaadjuk a finom csokit, gyerekeknek egy kis zsebpénzkiegészítő pénzt és ennyi. Ilyenkor nincs torta sem. Nincs jelentéstartalma a névnapoknak nálunk.

Így nem okoz gondot, ha egy hónapban több ilyen névnap vagy születésnap van, mert nincs nagy felhajtás.

Testvéreket csak üzenetben köszöntjük születés- és névnapon, mert ők is a saját szűk családjukkal ünnepelnek és nem a közelben laknak.

okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Gyerekként unakatesóimmal így voltak az ünnepek.

Nekem névnap pár nap múlva unokatesónak szülinap, ja és egy másik unokatesónak is névnap.

Unokatesónak szülinap pár nap múlva nekem névnap.


Mi mindkét esetben együtt tartottuk. Egész család ott is volt, 2 nagy tortával hogy mindenkinek jusson. A nagyobb az bolti torta volt a fő ünnepelt (szülinapos) kedvence. A másikat pedig a névnapos kívánsága szerint sütötte a nagyi.

Illetve amikor kettőnknek volt a közelben névnapja akkor meg úgy csináltuk, egyik éven én másik éven unokabátyám választotta a tortát másik kedve szerint pedig készült valami kis süti is.


Egyébként egy ilyen "rendezvényem" kb 16an voltunk, úgyhogy 1 torta nem is lett volna elég

okt. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem holnap lesz a születésnapom, hétvégén apukám névnapja, jövő héten fiam születésnapja.

Szombaton fogjuk egyszerre ünnepelni mindhármunkat.

okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön, külön szoktuk mindenkinél, de ez ahány ház annyi szokás. Mondjuk nállunk a szülinap nem jelent nagy bulit, csak a szűk családi kör összejön, eszünk egy pár sütit, meg odaadjuk a másiknak az ajándékot (a szűk családi kör a testvérek, szülők és a testvérek családjait jelentik nálunk) Viszont volt már olyan hogy két embernek egyszerre ünnepeltük mert úgy jött össz, de nem ez az általános
okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Egyben szoktuk, máskülönben a március-április nem állna másból mint hogy utazgatunk a messze élő családhoz.
okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!