Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Keresztelőre mit szokás adni...

Keresztelőre mit szokás adni kislánynak?

Figyelt kérdés
A férjem lesz a keresztapa,erdélyi szokás szerint több keresztszülő lesz,azt mondták semmit nem szükséges venni,de ilyenkor mit szokás venni?Budapesten lesz a keresztelő.
szept. 15. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Én gravírozott képkeretet adtam a keresztfiamnak a keresztelőre.
szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak keretet vagy kép is volt benne?Mennyire szokás ilyenkor gyerekjátékot venni,könyvet stb.?
szept. 15. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Csak keretet. A keresztelőn készült kép került bele.


"Mennyire szokás ilyenkor gyerekjátékot venni,könyvet stb.?"

Lehet, de én nem szoktam ilyesmit adni, hacsak nem tudom, hogy kéne nekik valami. A legtöbb család tele van játékkal, kisbaba pedig úgysem játszik még annyi játékkal.

Legutóbbi keresztelőn (nem voltam keresztszülő, de közeli baráti pár gyereke) 2 baba pártedlit adtam, illetve ugyabban a csomagban a szülőknek egy pezsgőt, édességet és fürdősót adtam, hogy egymásra is legyen néha idejük. 🙂

szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egy plüsst adtam, amin a kislány neve és a keresztelési ideje volt
szept. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Nálunk a fülbevalót szokták venni a keresztszülők.
tegnapelőtt 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A keresztszulo a hagyomány szerint Bibliát vesz a gyereknek és ezüst ékszert vagy evőeszköz készletet. Ha nem vallásos a család, csak divatból keresztel, akkor meg azt, amit a család kér.
tegnapelőtt 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!