Van köze a klímaváltozáshoz annak, hogy Afrikában elégetik az elektronikai hulladékokat, hogy ki tudják szedni az értékes nyersanyagokat?
Nem, ennek legfeljebb a helyi környezetszennyezéshez van köze, mert a guberálók és a mellettük élők jól beszívják a műanyag szigetelésből felszabaduló mérges gázokat.
Ha ipari mennyiségű fémet ki tudnának nyerni ezzel a módszerrel (rezet, aranyat, kobaltot), akkor lenne még egy kicsit a klímaváltozást megelőző hatása is, mert akkor a bányászatnak alternatívaként működne, de nem tudnak - amit így kinyernek nagyon kis mennyiség, nem számottevő a világkereskedelemben.
Az "csak" egy tétel a környezetszennyezésben, persze az is benne van és így az is számít. A benzin és kerozin felhasználás összesen sokkal többet tesz ki.
Igazából szinte sosem érdemes egyetlen adatot nézni, egy sok összetevős területből. Ez is ilyen.
A hatása még vitatéma (összegezve), de szerencsére nagyon sokan foglalkoznak vele.
Maga a szennyezés csepp a tengerben a klímaváltozás szempontjából, helyben belélegezve persze borzasztó.
Annyi köze mégis van, hogy részben a zöldiparhoz kapcsolódó kereslet (napelemek, elektromos autók akkumulátorai) hajtják fel annyira az árát ezeknek a fémeknek, hogy érdemes legyen guberálni.
"Annyi köze mégis van, hogy részben a zöldiparhoz kapcsolódó kereslet (napelemek, elektromos autók akkumulátorai) hajtják fel annyira az árát ezeknek a fémeknek, hogy érdemes legyen guberálni. "
Erről az jutott eszembe,hogy a réz ára nem kevés amennyiért átveszik a méhtelepeken . Vas is van bennük és egyebek. Aranyról ,ezüstről azt olvastam,hogy rengeteg E-hulladék kell ahhoz,hogy ki tudjanak nyerni legalább 1 kiló aranyat,ezüstöt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!