Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a levegő olyan sűrű lenne...

Ha a levegő olyan sűrű lenne mint a víz, mi történne?

Figyelt kérdés
Gondolom a repülők nem nagyon tudnának repülni, nehezebb lenne mozogni. És még mi történne, lehetne úszni a levegőbe?
2010. júl. 9. 13:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sőt a nap fénye se hatolna át olyan sűrű anyagon. És jól mondja az egyik hozzászóló annyira nagy nyomás lenne hogy nem viselné el semmi. A repülők tudnának járni de nem kéne megközelítőleg se akkora szárnyfesztávolság. Úgy 10ed része is sok lenne a szárnyából. Vannak olyan bolygók a naprendszerbe is ahol ilyen szélsőségesek a körülmények. Azt hiszem a vénusz ilyen. A légkör nagy része kénsavból áll. Meg széndioxidból. Azért olyan fényes hogy rögtön ki lehet szúrni az égen. Ott hasonló a helyzet mint a feltett kérdésed. Járj utána ott ha érdekel.
2011. szept. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
hát ha olyan sűrű lenne akkor agyon nyomna minket ! de akkor már alapból nem is alakult vna ki a civilizált élet ! szal nem létezne ma ismert életforma !
2011. szept. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
De mivel lehetne úszni benne a vízihez hasonló életforma lenne, tehát szárazföld nem lenne, a repülő inkább tengeralattjáró lenne és így tovább, annyi hogy tényleg meg lehetne spórolni a kopoltyút.
2011. szept. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 PótPápuaPuapó ***** válasza:

A legelső válaszadóval nem értek egyet. A légkört alkotó gázok N2, O2 mindegyikének a kritikus hőmérséklete alacsonyabb, mint a szobahőmérséklet. Ez azt jelenti, hogy bármennyire is összenyomhatjuk, akkor sem viselkednek folyadékként. Lesz egy pont, amikor már nagyobb lesz a sűrűségük, mint folyékony halmazállapotban, de akkor sem lesznek folyadékok. (Szuperkritikus fluidiumnak nevezik ezt az állapotot.)


Visszatérve a kérdésre:


http://www.youtube.com/watch?v=DzLX96VWTkc


Ilyesmi történne. A kísérletben kén-hexafluoridod használtak. Annak azért nagy a sűrűsége, mert nagy a moláris tömege; így normál légköri nyomás mellett is eléggé nehéz a gáz, hogy ússzon a hajó a tetején.

2011. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!