Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért az északi égboltot...

Miért az északi égboltot tették oda is, amikor közismert, hogy ez egy ausztrál sorozat?

Figyelt kérdés

Az is tudott, hogy Ausztráliában forgatták, és az is látszik, hogy az ég felé tartja azt a tabletet. De hát nekünk lent van az, ami nekik felfelé (& vice versa), nem lehet őfölöttük is az, ami mifölöttünk van, északiak fölött. Ők déliek. Csak én szúrtam ki ezt a bakit?


[link] X feltoltes.eu/view.php?filename=306k_p.jpg


("li X nk" formában írtam a linket, mert nem engedte az oldal a rendes linket ‒ szvsz hiába árultam most el, hogy mégis azt a linket teszem be, még akkor is szvsz tuskóság Csak Ennyit bejelenteni, mivel jelen esetben csakis annyira szolgál ez a link, hogy egyáltalán tudjátok, mi vót a kérdés alanya...)



2019. jún. 21. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
ezen én is elgondolkoztam, mivel ismerem az eget, legalábbis a hazait, és egyből kiszúrtam a képről, hogy pont ezt, éppen ma este is láthatom (mert egyrészt északi égbolt, másrészt abból is éppen nyári ‒vagyis nekünk nyári‒ rész van a képen)... viszont a forgatáshely elllvileg bolygónk eléggé ellentétes oldala...
2019. jún. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Melyik film ez?
2019. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a „Makói hableányok” *sorozat 2. évad 7. rész

a sorozat kb kistestvér-sorozata a „H2O” sorozatnak, mind2-t Ausztráliában, Gold Coast-on forgatták.

2019. jún. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Sima figyelmetlenség. Egyébként a filmek akárhol is játszódnak, attól függetlenül forgathatják teljesen máshol, akár az egészet vagy egyes részeit.
2019. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

de ha a tényleges forgatási hely valahol az északi féltekén lenne, akkor a Hold is úgy látszana, ahogyan megszoktuk ‒ viszont a a telihold képe rendre az általunk megszokotthoz képest fejen szokott állni :)

egyébként egyszer még az első évadban meg olyat láttam, hogy számítógépen volt egy csillagászati szoftver (akkor éppen azt akarták nézni vele, hogy mikor jön fel a Hold, de látszott a teljes, éppen akkor fölöttük lévő égbolt is), és az a déli félteke jellemzőit mutatta

2019. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
(lemaradt az előbb, hogy =#1 voltam)
2019. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pl. az Ursa Minor elég gyanús, ha ez valóban a déli féltekén látható égboltot akarja mutatni. Amúgy vannak olyan csillagképek, amik innen és onnan is látszanak, pl. az égi egyenlítő környéke.


"Mako Island is a fictional island in the H2O: Just Add Water, Mako: Island of Secrets and H2O: Mermaid Adventures series. It is located approximately 50 km off the Gold Coast, Queensland, Australia. In an episode "Bad Moon Rising," a coastal map is shown, where Repulse Islands have been replaced with Mako Island."

[link]

A filmbeli sziget nincs túl messze az egyenlítőtől. Észak-dél irányban kb. 65-70 fok szögtávolságra vannak tőlünk.

2019. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2019. jún. 22. 19:01
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Látszódhatnak az Egyenlítő környékéről, de akkor fejjel lefelé kéne lennie a csillagtérképnek.
2019. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!