Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember miért ilyen érzékeny...

Az ember miért ilyen érzékeny a vírusokra, baktériumokra?

Figyelt kérdés
Ez evolúciós "visszafejlődés"? Állatok fele ennyire érzékenyek
2019. ápr. 28. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, csak amikor az erdőben nyiffan ki egy állat az se nem érdekel, se nem tudsz róla. Ellenben ha a szomszéd Mari néni harap fűbe az rögtön feltúnik.
2019. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Azért, mert a legtöbb ember agyonfélti magát, egészségtelenül, természetellenesen él és így az immunrendszere alig müködik!
2019. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, mennyire érzékenyek? Számtalan vírussal és baktériummal érintkezünk nap mint nap, sokan mégis alig lesznek néha betegek.
2019. ápr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert rohadt sokan vannak és folyamatos köztük a fizikai kontaktus, egymástól viszonylag távol élő csoportok közt is. sokkal jobban ki vagyunk téve fertőzés lehetőségének, mint az állatok. Egyébként meg az állatoknak is megvannak a maguk betegségei, amikre érzékenyek, és ha kicsit felszaporodik egy-egy populáció, rögtön járványszerűen lépnek fel.
2019. ápr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Természetellenesen elvagyunk szaporodva, olyan sűrűn élünk, ami kifejezetten kedvez a betegségek terjedésének. Ugyan ez elmondható a haszonállatainkról is, belőlük is olyan sűrűn és olyan sokat tartunk, ami megint csak segít a betegségek terjedésében.

És itt jön képbe, hogy miért vagyunk ilyen "érzékenyek", ugyanis a halálos betegséget okozó vírusok, baktériumok nagy része eredendően nem emberi kórokozó, hanem a haszonállatainkon "élősködő" kórokozók, amik az eredeti gazda állatnak nem okoznak súlyos betegséget, de ha egy mutáció után embert is megtud betegíteni, akkor az a vírus, ami egy marhát kb náthássá tesz, emberen teljesen más, akár halálos betegséget is előidézhet. Éppen ezért volt az, hogy az újvilág nem igazán állattartó népei megtizedelődtek az óvilági betegségektől, míg az óvilág állattartó népei, amik évezredek óta edződtek az állataikról származó betegségektől, nem kaptak el hasonlóan veszélyes betegségeket az újvilágban, mivel ott csak minimális állattartás volt.

2019. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mi mitől lennénk érzekenyek? Tele vagy bacikkal most ebben a pillanatban is.

Nyilván ha túl nagy "dózisban" kapod, vagy olyan fertőzést szedsz össze ami ellen a szervezeted nem tud időben védekezni, akkor leszel beteg, de ez minden egyes élőlennyel pontosan ugyanígy van.

Másrészt mi alapján jelented ki hogy az állatok kevésbé érzékenyek? Mert nem ugyanazok a kórokozók betegítik meg őket, illetve mert te nem tudsz róla mikor pusztul el egy állat a természetben, az nem azért van mert ők kevésbé lennének érzékenyek.

2019. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Pontosan.


Eleve hogyan lehetne kvantifikálni egy élőlény rezisztenciáját a kórokozók ellen?


Körülmények, környezet, népsűrűség, fajspecifikus fertőzések, természetes kiválasztódás (embernél azért belejátszik, hogy gyengébb immunrendszerrel is túl lehet élni az orvostudománynak hála... )


Szóval ez egy nagyon soktényezős dolog, nem lehet rávágni egy általános számot, csak megszorításokkal.


Pl ugyan olyan körülmények között, egy erdőben egy bennszülött törzs tagja vs. egy csimpánz.

2019. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Több mint ötezer species van a bélrendszeredben baktériumokból. Több mint egy kilónyi! Némelyik vitamint is termel. Ők a te immunrendszered nagyobbik fele. És van 5-10 olyan baci, amelytől félünk, mert a leromlott szervezetet komolyabban megbetegítheti? Na most akkor kell félnünk ennyire? És tényleg érzékenyek vagyunk???
2019. máj. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!