Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy az összes galaxis valójában valamilyen élőlények testének részei?

Figyelt kérdés
Magyarán mi is a naprendszerünkkel,galaxisunkkal egy élőlény részei vagyunk,úgy,mint ahogy az emberi testben is vannak alkotói részek,mint pl a vörösvérsejtek vagy hímivarsejtek.
2019. ápr. 10. 02:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2019. ápr. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

Igen.

Képzelj el egy kutyát.

Nagy dolgokat nem tud elképzelni, max tudja, hogy ha mész a kajája felé, hogy enni fog kapni.

Itt vagy te, nagyjából egy sakkjátszmát el tudsz képzelni, de csak vagy 10 lépésig.

Van egy profi játékos, ő akár egy jóval több lépésből álló játszmát is letud játszani fejben, szinte látja maga előtt.

Aztán ezt az analógiát továbbvisszük, akkor létezhet olyan lény, aki nem csak egy sakkjátszmát tud mentálisan reprezentálni, hanem egy egész világot.

Na ebben vagyunk mi.

Nyilván ez már az embernél egy jóval fejlettebb élőlény vagy fene tudja mi.

2019. ápr. 10. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha el tudod képzelni, akkor elképzelhető.

De mivel nem tudjuk sem bizonyítani, sem cáfolni, így sok értelme nincs rajta agyalni.


Egyébként elég gyakran kérdeznek itt hasonlót, mintha valami nagy igazságra jöttek volna rá.


pl. itt a legutóbbi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2019. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Volt már a kérdés.

Elképzelni azt lehet, de a valóságban nincs ilyen.

Azért, mert ehhez olyan összefüggések kellenének a galaxisok és a csillagok között, amelyek az élőlényekre jellemzőek, és ilyenek még nyomokban sincsenek.

2019. ápr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tislerics Máté ***** válasza:
73%

Jogos a feltételezés! De nem!


Semmi sem utal ilyesmire! A galaxisok szuper-klaszterei is csak random szóródnak szét egymás mellett a fizika törvényeinek engedelmeskedve.


Nagyon könnyű lenne felismerni, ha valami gépezet lenne az univerzum. De a különböző égitestek alkotta káosszerű rendszer látványa és mozgása egyértelműen arra utal, hogy nem egy bonyolult mechanizmus része. Még akkor sem, ha láthatatlan sugarak kötik össze őket, mert ezek a galaxisok sokszor összeütköznek és szétkenik egymást. Érdekesen viselkedne egy ember akinek a neuronjai vagy akár a sejtjei folyamatosan összeütköznek és összeolvadnak egymással. Segítek: Nem lenne túlzottan sikeres élőlény...


A legkisebb és legegyszerűbb dolog, amit már mindenki egyértelműen életnek nevez, az a sejt!


[link]


Egy ilyen cucc is baromi bonyolult és egyáltalán nem hasonlít egy galaxisra, vagy Naprendszerre. Igazából semmire sem hasonlít, ami nagyobb a Földnél...


Ha van is valami titokzatos funkciója az univerzumnak, akkor azt még "nagyobb" Távlatokban kell keresni.

A feltételezett Multiverzumok már lehet elemi részecskéknek számítanak egy másik fizikát követő világban. De ez nem több fantáziálásnál. Az univerzumon kívüli világ értelmezhetetlen, mert ott már nincs tér és idő sem. Minden emberi fogalmunk a tér is idő alkotta világából indul ki. Más világokat nem tudunk elképzelni, bármennyire is erőlködünk...

2019. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Wadmalac ***** válasza:
65%

Amit a belinkelt kérdésben írtam, ide is igaz: nem volt ideje evolválódni.

Persze, a Földön elég volt ennyi idő, de itt nem tartott egy sejtanyagcsere-folyamat évekig, míg az Univerzum méreteinél már minden mozgásnak csúnyán határt szab a fénysebesség.

Ha az univerzum egyetlen sejt lenne, sem jutott volna 14 milliárd év alatt egy xaros osztódás végére. Nem hogy generációk szülessenek és mutálódjanak.

2019. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#5 "Semmi sem utal ilyesmire! A galaxisok szuper-klaszterei is csak random szóródnak szét egymás mellett a fizika törvényeinek engedelmeskedve."

Ezt úgy írod, mintha alacsonyabb skálán, például egy általad is említett sejt tetszőleges köbmikrométerében nem pont ugyanez lenne a helyzet.

Erre az (amúgy nem túl eredeti) filozófiai kérdésre nem válasz rá az, hogy minden csak úgy a fizika törvényeinek engedelmeskedve, kaotikusan csapong, hiszen ez az általunk ismert életre is ugyanúgy jellemző.

A "könnyű lenne felismerni" szöveg pedig nevetséges. Kb mintha egy luteinizáló hormon molekula kijelentené, hogy ő funkció nélkül lézeng egy élettelen térben, mert a 20 perces felezési ideje alatt nem látott semmi érdekeset.

2019. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tislerics Máté ***** válasza:

,,Ezt úgy írod, mintha alacsonyabb skálán, például egy általad is említett sejt tetszőleges köbmikrométerében nem pont ugyanez lenne a helyzet."


Nem ugyan az a helyzet, mert a galaxisok szuper-halmazain túl már nem ismerünk nagyobb struktúrákat. Ha ezek sem mutatnak funkcionálisnak tűnő viselkedést, akkor sajnos be kell zárni a boltot. Ha vannak is nagyobb struktúrák, azokat a fénysebesség miatt még elvileg sem tudjuk megnézni.


,,Erre az (amúgy nem túl eredeti) filozófiai kérdésre nem válasz rá az, hogy minden csak úgy a fizika törvényeinek engedelmeskedve, kaotikusan csapong, hiszen ez az általunk ismert életre is ugyanúgy jellemző."


Végső soron egy sejt is csak a fizika törvényeinek engedelmeskedő anyag, de azért érdemes elválasztani működésében egy sártócsától, vagy egy galaxistól. Főleg jelen esetünkben...


,,A "könnyű lenne felismerni" szöveg pedig nevetséges. Kb mintha egy luteinizáló hormon molekula kijelentené, hogy ő funkció nélkül lézeng egy élettelen térben, mert a 20 perces felezési ideje alatt nem látott semmi érdekeset."


Jogos, de mint említettem a világegyetem nagy távlatú megfigyelése fizikai korlátokba ütközik. A belátható univerzumban a legnagyobb megfigyelhető struktúrák pedig a galaxisok szuper-halmazai. Ha azoknál nem figyelünk meg élet-szerű giga-nagy biokémiára utaló jeleket, akkor buktuk a kérdés megválaszolását. Egyenlőre annyi következtetést tudunk levonni így, hogy az univerzum látszólag kaotikusnak tűnik...


Én nyitott vagyok minden elbizonytalanító megfigyelésre és hajlandó vagyok elfogadni, hogy az univerzum nem csak céltalanul kavarog. Várom szeretettel ezeket, de amíg ilyeneknek nyoma sincs, nem fogom azt mondai a kérdezőnek, hogy ez az egész dolog lehetséges vagy elképzelhető...


Ennyi erőből azt is mondhatnám hogy a fekete lyukak ősi istenek végbélnyílásai és a farpofájuk láthatatlan. Erre is azt kéne mondanom, hogy lehetséges? Nem hiszem...

2019. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Szerintem kár ezen vitáznotok, elvileg lehetséges lenne olyan, egyelőre nem megismert vagy simán csak nem meglátott összefüggés, kapcsolat az univerzumban, ami megfelelhet egy, nem teljesen a földi analógiáját követő életfolyamatnak.

De szerintem az időkorlát, amit írtam, alapból kilövi a feltételezést.


" a fekete lyukak ősi istenek végbélnyílásai és a farpofájuk láthatatlan"

Hm, ez esetben a világegyetemünk folyamatosan seggbeq... őket.

Vagy ez a reflux South Park verziója? :D

2019. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Hm, ez esetben a világegyetemünk folyamatosan seggbeq... őket."


LOL igen! Ezért is maradtak itt ennél az univerzumnál.. ugyanis nekik is van prosztatájuk. Csak az eseményhorizonton túl... :D

2019. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!