Földgázból mennyi van a világon? Elfogy egyszer?
Sokkal több mint kőolajból, de egyszer a földgáz is elfogyhatna, tehát természetesen mint minden anyagi dolog az is véges. Csak az a gond hogy annak a mennyiségnek az elégetése ami földgázból van már az eddigieknek is a többszörösével változtatna a légkör összetételén és azzal a klímán is!
Ha mondjuk kőolajból a können kitermelhető készletből van még 20 évnyi és a nehezen kitermelhetőből (palaolaj, nagy mélység, sarki jég alatt) van még úgy 150-200 évnyi készlet.
Addig földgázból van kb 200 évre elegendő a könnyen kitermelhetőből és további sok sok évszázadra elegendő nehezen kitermelhető készlet. (Mélytengeri metánhidrát pl.)
(A mai fogyasztási értékek mellett próbáltam adni egy saccolást az összehasonlításukra! Természetesen ez változhat ha pl földgázfogyasztás növekszik a kőolaj pedig csökken.)
Helyzet hasonló, mint a kőolajjal, csak gázból több a készlet, több helyen, sőt, több féle.
Sok van olyan helyen, ahol a kitermelés még gazdaságtalan.
De ez is el fog fogyni.
"tehát természetesen mint minden anyagi dolog az is véges"
Annyit azért tegyünk hozzá, hogy azért fogy el, mert nem termelődik újra, illetve nem olyan ütemben, mint ahogy elhasználjuk, nincs olyan gyors körforgása. Évmilliók alatt jött létre a mai készlet, de mi sokkal hamarabb el tudjuk használni. (Ilyen alapon a víz is elfogyna előbb-utóbb a Földről. Nem az édesvíz, hanem általában.)
A földgázt elégeted azaz kémiailag átalakul.
A víz "használatánál" többnyire ilyesmi nem történik!
Kémiai reakcióknál is keletkezik víz, pl a földgáz elégetése során is!
Az anyagmegmaradás törvénye továbbra is érvényes!
Azaz például a földgáz összetevői a szén és a hidrogén nem távozik a bolygóról. Csupán a magas energiatartalmú anyagból alacsony energiatartalmú anyagok keletkeznek.
A víz energiaminimumon van! Így ilyesmi nem történhet vele. Csak energiabefektetéssel átalakítható!
#4 Ennek megfelelően a felhozott példálózásod súlyosan hibás és félrevezető!
Az alábbi cikk vége felé van szó a földgázról is:
"A klímaváltozás ugyanakkor egy más jellegű geopolitikai kihívást is tartogat az emberiség számára, mégpedig „az arktikus térségben, amelynek jogi státusza többnyire rendezetlen. Viszont a globális felmelegedés korszakában egy olyan kincsesbánya, ahol a tudósok bolygónk feltáratlan olajkészletének 13, a földgáz 30 százalékát, és emellett rengeteg szenet, gyémántot és értékes, ritka fémet gyanítanak.”.".
"A földgázt elégeted azaz kémiailag átalakul. A víz "használatánál" többnyire ilyesmi nem történik"
Ez igaz, de általában az anyagi dolgok elfogyásáról volt szó, nem átalakításáról. A földgáz pedig nem azért fogy el, mert átalakul, hanem mert lassabban képződik, mint a felhasználás üteme.
:)
Az energia résznél van, azaz a mostani számítások szerint 58110 nap a jelenlegi fogyasztás mellett (ez olyan 160 év).
nyolcas ez komoly oldal.
149 279 Napok a szén végéig . Ez mit jelent ,hogy kevés a szén a világon ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!