Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi lehet az esély arra...

Mennyi lehet az esély arra hogy a felolvadó északi területekről halálos, pusztító vírus szabaduljon el?

Figyelt kérdés

Ebben az évszázadban, ami legalább milliók halálát okozná.


[link]



2019. febr. 14. 12:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Én továbbra is sokkal nagyobb veszélyt látok a permafrostból felszabaduló metánban."


Az tudtommal szinte jelentéktelen lenne. Az óceánok mélyén sokkal több van, de ott meg szén dioxiddá alakul át, ami savasítja az óceánokat, de ehhez is legalább több ezer, (inkább talán tízezer) év kellene.

[link]


"Feltételezik, hogy a felmelegedést és ennek következményeit a metánhidrátok stabilitásának felbomlása okozta. Az üledékekből megszökött gázok igen gyorsan szén-dioxiddá oxidálódtak és elsavasították az óceánok vizét."


" Az üledékmintákból kiderült, hogy a savasodási folyamat 10 ezer év alatt lezajlott"

2019. febr. 14. 15:42
 12/15 anonim ***** válasza:
Szeretem az ilyen magabiztos kijelentéseket olyan kérdésekben, amelyre a tudósok válaszát nem lehet kicsikarni - ők tudják miért (bár sejthető...).
2019. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 LeonScottKennedy ***** válasza:
Majd a megalodonok hozzák magukkal a zombivírust.
2019. febr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy jobban kell félni az újonnan kialakuló vírusoktól és esélytelen a mirelit vírus elterjedése.


De mikor néztem a mamut jégmúmia boncolásról egy filmet, ott a feltárt fagyott hús piros volt és az egyik kutató megevett egy kis mamut húst.

Csak remélni tudom, hogy nem volt valódi.



De hülyék mindenhol vannak...

És így nagyobb az esély egy világpusztító vírus, baci pusztításának.

2019. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:

" Az üledékmintákból kiderült, hogy a savasodási folyamat 10 ezer év alatt lezajlott"


Egen.

De ha a tengeri metán felszabadul, az nem tízezer év alatt fog, hanem hetek alatt.


A permafrost metánhidrid tartalma tényleg kisebb, de rengeteg, fagyás miatt megállt bomlású szerves anyag bomlása indul újra a kiolvadással, ezzel folyamatos "friss" metántermelődést kiváltva.

2019. febr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!