Mivel foglalkozik az ökológia?
Tudom,van egy "hivatalos" megfogalmazása ennek is,de én inkább konkrét példákra lennék kíváncsi.
Szeretném segítségeteket kérni. Mondanátok olyan elméleti eseteket/szituációkat,ahol az ökológia kerül kérdezőszerepbe?
Válaszokat előre is köszönöm!
Az ökológia biológia egyed feletti szerveződési szintekkel foglalkozó része.
Például foglalkozik azzal, miért úgy terjednek el az élőlények, ahogy, milyen kölcsönhatásban vannak más élőlényekkel, hogyan, és miért úgy változik a populációik egyedszáma, etc.
Konkrét példa: mi az oka a harlekinkatica robbanásszerű elterjedésének Európába? Milyen hatással van az őshonos fajokra? Milyen biológiai eszközökkel lehetne visszaszorítani az elterjedését? ...
"Szerintem inkább az ökológus kerül kérdező szerepbe."
#2
"Az ökológia a környezet és az élőlény környezetének kapcsolatát vizsgálja."
Én meg ezt a mondatot nem értem igazán.
(Bocsánat a kötekedésért, de a válasz folytatása láttán nem tudtam megállni...)
Nagyon köszönöm!:)
S jól tudom,hogy módszereit tekintve "szárzabb",előjön a matek is akár?
Természetesen előjön a matematika, sőt igen határozott matematikai alapjai vannak az ökológiának. Persze az előfeltevések egyszerűek, de egész komoly differenciálegyenleteket lehet felírni. Általában mindig az eloszlásokat vizsgálja, szóval statisztika is kelleni fog.
Az élőlény és környezete szoros kapcsolatban áll. Az élőlény anyagokat és energiát ad le a környezetébe, és vesz fel onnan. Ott szaporodik és él és végül a relaizált niche-t is ott alakítja ki. Természetesen a(z) (élő)környezet része a többi élőlény is, így alakulnak ki a táplálkozási hálózatok, energiaforgalom, produkció stb.
Nem olvastam el az előző kommenteket, csak meglattam a kérdést és válaszolok, lehet már írták ezt korabban:
A szünbiologia része, egyed feletti, vagyis szupraindividualis szerveződés szintekkel foglalkozik, a belső környezet, vagyis millieu interior és a külső változó környezeti tényezők kapcsolatának a vizsgálata a feladata,az alkalmazkodás képessége, valamint az individum, es egy csoport (pl populáció) közti összefüggéseket, es hogy hogy megy át az előbbi az utobbiba, ezt tárgyalja pl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!