Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire igaz ez a 2025-ös...

Mennyire igaz ez a 2025-ös Marsra költözés?

Figyelt kérdés
Alapjáraton véve nem élhető bolygó,mert ha a Föld egy idő után lakhatatlan lesz,akkor nincs mit felvinni a Marsra,hogy egyben tartsa az életet,így ott is összedőlhet minden. Na meg jó nagy ott a hideg,szerintem az ember hamar megfagyna ott.
2019. jan. 21. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Semennyire.

Ebben az évszázadban nem reális.

2019. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az évszámok szerintem az érdeklődés fenntartására vannak csak kitalálva. Sok ilyen évszám volt már, de valahogy mindig korrigálták, főleg anyagi okok miatt, és akkor csak az emberes expedícióról beszéltek, nem állandó telepről. Bár ha már megy valaki, akkor már be is kell rendezkednie minimum egy évre.

Ha a pénz nem számítana, akkor is minimum még 10-15 év, de inkább több.

2019. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, még kell pár évtized.

Olyan ez, mint én a fogyókúrával : majd holnap elkezdem.

2019. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Kétlem, hogy megér a művelet költsége egy zászló-leszúrást 2025-ben.

Én az automatikus missziókat pártolnám, míg azok ki nem alakítanak egy élhető bázist.

Az meg biztosan tovább tart.

Mától 20-30 évre tartom reálisnak a hosszabb távon élhető bázis létrejöttét és belakását.

Persze ez is csak tipp, de reálisabb és kevésbé kockázatos megoldás a túl korai emberes misszóknál.

2019. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy picit abban reménykedek, hogy az állami és magán űrszektor között kialakul egy kis verseny. A gond az, hogy pl. a NASA költségvetésének megszavazásánál ez most nem lesz olyan erős érv, mint a hidegháborús űrverseny, szóval több pénz nem biztos, hogy lesz rá.

Esetleg a kínai-amerikai versengés még gyorsíthat a dolgon. A kínaiak nagyon szeretnének egy holdbázist, a NASA viszont egyelőre az űrállomás fenntartásán és egyéb tudományos projekteken dolgozik, szondák üstökösökhöz, távoli bolygókhoz, holdakhoz, űrteleszkópok, stb. Ez önmagában rengeteg pénz.

2019. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!